YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP kanlı seçim vaadini tuttu!
HDP’nin 7 Haziran seçimleri öncesi Van sokaklarına astığı kan musluklu seçim vaadi gerçek oldu. Terör saldırılarında 149 güvenlik görevlisi şehit edildi. 18’i çocuk 174 sivil öldürüldü.
HDP kanlı seçim vaadini tuttu!
14 Ekim 2015 / 11:42 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 11:53

7 Haziran seçimleri öncesi HDP'nin Van sokaklarındaki bilboardlara astığı kan akan musluklu seçim vaadi gerçek oldu.

Seçimde TBMM'ye HDP'nin 80 milletvekili sokmasına rağmen PKK'nın ele başlarından Murat Karayılan'ın 'Çözüm süreci bitmiştir' açıklaması geldi.

Türkiye o günden bu yana terör saldırılarında büyük kayıplar verdi. Barış ve huzur ortamını bozmaya yönelik gerçekleştiren terör eylemlerinde asker ve polislerin yanı sıra siviller de hedef alındı.

En büyük kaybın verildiği Ankara'daki patlama da dahil terör saldırılarında 149 güvenlik görevlisi şehit edildi, 18'i çocuk 174 sivil yaşamını yitirdi. 

MUSLUKLARDAN KAN AKITTILAR

Sırtını terör örgütleri PKK, YPG ve YPJ'ye dayayan ve 7 Haziran seçimlerinde halka terör baskısı ile giren HDP'nin Van'da bilboardlara astığı 'kan damlayan musluklar'la yaptığı seçim vaadi adeta yerine geldi. 

p1-001.jpg

TERÖRE VERİLEN KAYIP ÇOK BÜYÜK

7 Haziran seçimleri sonrası terör saldırılarında 66 polis, 81 asker ve 2 geçici köy korucusu şehit edildi.

Terör saldırılarında sivil kayıplar da çok büyük. Hain saldırılarda 18'i çocuk toplam 174 sivil hayatını kaybetti. Bunlardan birisi İran birisi de Filistin uyruklu.

Türkiye terörden Cumhuriyet tarihinin en büyük kaybını 10 Ekim'de Ankara'daki canlı bombalı saldırıda verdi. Ankara'daki mitingde Gar meydanında iki canlı bombanın kendini patlatması sonucu 97 kişi hayatını kaybetti.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler