YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP ikinci turda kimi destekleyecek?
HDP ikinci turda kimi destekleyecek?
11 Temmuz 2014 11:40
HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalmamaları durumunda kesinlikle hiçbir adaya oy vermeyeceklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Gelecek Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’ı da reddediklerini söyledi.

Demirtaş "Erdoğan ve İhsanoğlu adaylarının karşısında tam olarak neredesiniz?" sorusuna "Biz bu iki adayın tam karşısındayız. Ve biz 3. bir yol değil ana yoluz. Diğer 2 aday aynı çizginin adayı. Biz ise halkın Erdoğan’a karşı tek adayı, tek alternatifiyiz" dedi.

Boykot uyarısı

Öncelikle ben ilk turda yapılan boykot çağrılarını kesinlikle desteklemiyorum. Ne kadar anti-demokratik bir seçim olsa bile burada halkın bir adayı var ve ilk turdan boykot olmamalı. 2. tura kalamamamız durumunda ise kesinlikle hiçbir adaya oy vermeyeceğiz. 2 turda da ilkelerimizi sürdüreceğiz. Eğer 1. turu geçebilirsek de 2. turda seçim çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler