YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP heyeti Beytüşşebap'a gitti
HDP heyeti Beytüşşebap'a gitti
26 Eylül 2015 12:38
HDP Heyeti, Şırnak Beytüşşebap ilçesinde PKK'nın bayramın 1. ve 2. gününde düzenlediği saldırılarla ilgili olayları incelemek için bölgeye gitti.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'nın bayramın 1. ve 2. gününde düzenlediği ve 2 askerin şehit olduğu, 1'i ambulans şöförü 4 sivilin yaşamını yitirdiği, 8 asker ile 11 polis memuru ve 1 geçici köy korucusunun ise yaralandığı olayları incelemek üzere HDP Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan, İmam Taşçıer, Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ile MYK, PM üyeleri ile DTK ve DBP yöneticileri ilçeye gitti.

Milletvekilleri Beytüşşebap'a gitmeden önce olaylarda yaşamlarını yitiren ve cenazeleri Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Ahmet Temel ile oğlu Behçet Temel ve Alya Temel'in yakınları ile hastane önünde görüştü.

Ahmet Temel ile oğlu Behçet Temel'in cenazeleri HDP heyeti ile birlikte Beytüşşebap ilçesine götürülürken, akrabalarını bayram ziyaretine geldiği Beytüşşebap'taki olaylarda yaşamını yitiren Alya Temel'in cenazesi ise ailesinin bulunduğu Adana'ya gönderildi.

Bu arada olaylarda yaşamını yitiren ambulans şoförü Şeyhmus Dursun'un cenazesinin ise halen Beytüşşebap Devlet Hastanesi'nde bekletildiği, akşam saatlerinde ise otopsi için Şırnak'a getirileceği öğrenildi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler