YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP heyeti Barzani'yle görüştü
HDP heyeti Barzani'yle görüştü
30 Mart 2015 13:03
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve beraberindeki kabul etti.

IKBY hükümetinin resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre Erbil'deki  Başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşmede Leyla Zana, son İmralı ziyaretinde  Abdullah Öcalan'dan aldığı mesajı, Neçirvan Barzani'ye iletti. 

Açıklamada konuşmasına yer verilen Zana, "Öcalan, Neçirvan Barzani'nin  çaba ve gayretlerini yakından takip ediyor. Barış ve çözüm sürecine yönelik  desteklerinden dolayı Barzani'yi takdir ediyor. Öcalan, Barzani'nin bu  girişimlerini saygı ve övgüyle karşılıyor" ifadelerini kullandı. 

Barzani de Türkiye'deki çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini  belirterek, "Başından itibaren barış ve çözüm sürecini destekledik. Yardımcı  olmaya çabaladık. Aynı şekilde destek vermeye devam edeceğiz. Bu amaçla üzerimize  düşen sorumluluk ne ise yerine getirmeye hazırız" görüşünü dile getirdi. 

HDP heyetinin, IKBY Başkanı Mesut Barzani, Eski Irak Cumhurbaşkanı ve  Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani ile  görüştükten sonra Öcalan'dan aldığı mektubu Kandil'deki KCK yöneticilerine  ulaştırması bekleniyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler