YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP: Gözaltına alınan akademisyenler...
HDP: Gözaltına alınan akademisyenler...
15 Ocak 2016 14:51
HDP Merkez Yürütme Kurulu, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin yayımladığı bildiride imzaları bulunan akademisyenlerin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Düşünceye kelepçe vurulamaz; akademisyenlere dokunmayın. Gözaltına alınan akademisyenler derhal serbest bırakılmalı; siyasi iktidar tarafından sürdürülen, teşvik edilen insan haklarına ve hukuka aykırı soruşturmalar, linç kampanyaları derhal durdurulmalıdır. 

"TÜRKİYE HER GEÇEN GÜN BÜYÜK BİR HIZLA GERİ DÖNÜLEMEZ BİR NOKTAYA YAKLAŞIYOR"

HDP Merkez Yürütme Kurulu, tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; "Düşünceye kelepçe vurulamaz; akademisyenlere dokunmayın...Türkiye her geçen gün büyük bir hızla geri dönülemez bir noktaya yaklaşıyor. Her gün bu ülkenin insanlarının, çocukların, kadınların, yaşlıların, gençlerin hayatlarını yitirdikleri gelişmeler yaşanıyor. Her gün halklar arasına düşmanlık tohumlarının atıldığı, insan yaşamının zerre kadar değerinin kalmadığı, hiçe sayıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu gelişmeler karşısında sesini yükselten ve insanlık onuruna sahip çıkanlar ise başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AKP iktidarının siyasal ve kişisel linç kampanyalarına maruz bırakılıyorlar. Bunun son örneğini 'Bu suça ortak olmayacağız' diyen akademisyenlere yönelik gözaltılar oluşturuyor. Şiddetin sona ermesi, sorunların konuşularak çözülmesi, barışın gerçekleşmesi doğrultusunda açıklama yapan akademisyenlere yönelik sözel ve fiili saldırılar asla kabul edilemez." 

"LİNÇ KAMPANYALARI DERHAL DURDURULMALIDIR"

"Bugün bir tek kişiden dahi 'barış' kelimesini duymaya tahammül edemeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Türkiye'de 28 Şubat ve 12 Eylül günlerini aşan ağır baskı koşullarını yaratan Saray ve siyasi iktidar, attığı adımlarla Türkiye'yi her gün daha derin bir karanlığa sürüklüyor. Tüm toplumu korku ve baskı politikaları ile teslim almaya çalışıyor. Teslim alamadıklarını gözaltı ve tutuklamalarla yıldırmaya çabalıyor. Saray ve siyasi iktidar, evrensel ve demokratik en temel insan haklarını, düşünce ve ifade özgürlüğünü çiğneme konusundaki tutumundan bir an önce vazgeçmelidir. Akademisyenlerin, edebiyatçıların, avukatların, sinemacıların, doktorların ve tüm yurttaşlarımızın demokratik ve barışçı tepkilerinin gözaltılar ve linç kampanyaları ile engellenmeye çalışılması akıl ve vicdan dışıdır. İnsanlık değerlerine sahip çıkan bütün girişimlerle dayanışma içinde olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz. Gözaltına alınan akademisyenler derhal serbest bırakılmalı; siyasi iktidar tarafından sürdürülen, teşvik edilen insan haklarına ve hukuka aykırı soruşturmalar, linç kampanyaları derhal durdurulmalıdır."

 

DHA

sizler insanmısınız???!!!
 // Muhafız
Ulan önce bir kere siz ve sizin gibiler insanmısınız???!!!Daha 2 gün önce babasıyla birlikte ŞEHİT edilen 3 Yaşındaki MEVLÜDE'NİN ve 5AYLIK BEBEĞİN hesabını verebilecekmisiniz???!!! Bebekleri, Çocukları hunharca katleden,camileri yakıp yıkan pkk terör örgütüne daha ne zamana kadar destek vermeyi düşünüyorsunuz???!!!bir de utanmadan hangi barıştan söz ediyorsunuz?,eşinin yanında ŞEHİT ettiğiniz Arslan Bnb. 'nın kızına sorsanıza BARIŞ nedir?!diye,sizin gibi insanlıktan çıkmışlara cevap versin..!...
15 Ocak 2016 Cuma 16:15
 // Hayirli cumalar turkiyem
Demirtas ve akemidisyenlerle beraber hendek kazarak sizmi daha iyi yoneteceksiniz bu milleti dilde baris elde silahla vatan evlatlarina sikarakmi yoneteceksiniz rabbim sizi elkahhar ismiyle tecelli etsin inseAllah...
15 Ocak 2016 14:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler