YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP gerçek yüzünü böyle afişe ediyor
Taksim’i Kâbe’yle kıyaslayan, Kudüs’ü Yahudilerin kutsal mekanı kabul eden, Diyanet’i kaldıracaklarını ve okullarda din derslerine son vereceklerini açıklayan Demirtaş’ın Eş Genel Başkanlığını yaptığı HDP, seçim afişleri ile de gerçek yüzünü gösteriyor
HDP gerçek yüzünü böyle afişe ediyor
06 Mayıs 2015 / 10:00 Güncelleme: 06 Mayıs 2015 / 10:22

7 Haziran’da yapılacak olan seçime sayılı günler kala siyasi partilerin vaatleri de afişlerde yerlerini aldı.

HDP’den skandal afiş

Demirtaş’ın açıkladığı HDP’nin seçim beyannamesine de yansıyan “zorunlu din dersi” ve “ Diyanet”in kaldırılması vaadi şimdilerde duvar afişlerinde yer alıyor.

Demirtaş ve HDP yöneticileri 'halkın inanç değerleriyle çatışmıyoruz' dese de asılan afişler, verilen vaatler hiç de böyle olmadığını gösteriyor.

HDP ve HDP'ye destek veren sol gruplar duvarlara astıkları afişlerle halkın inanç değerlerini içeren din dersinin kaldırılması için mücadele edeceklerini vurguluyor.

 

Duyarlı Müslümanlar tepkili

Okullarda din dersi okutulmasına karşı çıkan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim bildirgesine Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırma vaadini koymuştu. Daha önce ezanın Kürtçe okunması talebinde bulunan HDP, 7 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı seçim beyannamesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılmasının yanı sıra “Zorunlu din dersi uygulamasına son verilerek, her bir öğrencinin kendi inancı doğrultusunda seçmeli olarak ders ve eğitim alma hakkı gözetilecek. Sivil din eğitimi tümüyle serbest olacak” ifadeleri yer almıştı. Din ve Diyanet’e karşı düşmanca tavır takınan HDP liderine duyarlı Müslümanlar ise büyük tepki göstermişti.

Etiketler: , , ,
hdp
 // NUH
işte akp yi zayıflatmak adına beyazların parlattıgı cilaladıgı hdp bu buadam çumur seçimine adaylıgını koydu islamı sanunan milli ittfak yok vatanın sözde milliyetcileri yok türkiyeyi biz kurduk diyen yalancı sosyalisler yok dua edinde milletini savunan nerdeise tek başına bir insan evladı var güçünü halkdan alan ben milletin tarafıyım diyen onurlu bir duruşvar Rabbim ömrünü uzun etsin...
06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:34
 // koc
Bunlar ermeni müslüman kürt kardeşlerimiz bunlara kanmasın:-)...
06 Mayıs 2015 12:55
 // dirilis
Bu tür satılık Mahluklar tarihin her döneminde var oldular Allahın izniyle Bu millet bunlara pabuç birakmayacaktir...
06 Mayıs 2015 11:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler