YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: Belediyelerinize sahip çıkmalısınız
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: Belediyelerinize sahip çıkmalısınız
21 Haziran 2016 16:05
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, bazı belediyelere kayyum atanması tartışmalarına ilişkin, "O belediyeleri seçmiş olan insanlar, ne pahasına olursa olsun belediyelerinize sahip çıkmalısınız." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bazı belediyelere kayyum atanması tartışmalarına değinen Demirtaş, şunları ifade etti:

"Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütçesi Van'ın 15 katıdır. Sadece resmi bütçeleri, öz gelirleri falan hesaplandığında Van'ın belediyesi gecekondu gibi kalıyor. 

O para personel maaşını ödemeye doğru dürüst yetmiyor, bir de 'dağa gönderiyorsunuz' diye suçlayıp belediyelere el koymaya çalışıyorlar. Bunların hepsi yalan ve iftiradır.

Ben buradan çağrı yapıyorum: O belediyeleri seçmiş olan insanlar, o belediye meclisini, belediye başkanlarını seçmiş olanlar, siz ne pahasına olursa olsun, bedeli ne olursa olsun belediyelerinize sahip çıkmalısınız. 

Mesele iradenizdir. Ne olursa olsun geri adım atmayın. Sanayi odası başkanları, esnaf odası başkanları, muhtarlar, belediye başkanı alınıp yerine memur atandığında onu tanıyacak mısınız? 

Onunla hiçbir şey yokmuş gibi çalışmaya devam mı edeceksiniz? Etmeyecekseniz çıkın iradenizi beyan edin. Böyle bir saygısızlığa, ahlaksızlığa boyun eğmeyeceğimizi her yerde haykırmalıyız."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler