YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Doğu'da seçmeni tehdit ediyor! Bakın ne yapmışlar...
Barajı aşabilmek için baskının dozunu iyice artıran HDP akılalmaz yöntemlere başvuruyor. Partinin, rakiplerini yıldırmak için PKK bağlantılı kişilerden istihbarat ağı kurduğu ortaya çıktı.
HDP Doğu'da seçmeni tehdit ediyor! Bakın ne yapmışlar...
23 Mayıs 2015 / 07:34 Güncelleme: 23 Mayıs 2015 / 07:49

Doğu ve Güneydoğu’'da seçmeni PKK aracılığıyla tehdit eden HDP’'nin, rakiplerini de yıldırıp kampanyalarını engellemek için örgüt bağlantılı kişilerden oluşan istihbarat birimi kurduğu ortaya çıktı. Diyarbakır, Van, Ağrı, Siirt gibi illerde örgütlenen kişiler AK Partili adayların ziyaretlerini ve programlarını birkaç gün önceden haber alıyor. Ardından kaos planı devreye giriyor. 

Akşam'dan Gürkan Ata'nın haberi;

Demokrasiye darbe

Ziyaret edilecek ilçeler, köyler, mahallelere bir gün önce giden HDP’'liler, bölge halkına AK Partili adayların ziyaretlerine katılımda bulunmamaları konusunda baskı yapıyor. Van’'da AK Parti'nin seçim çalışması yapmasına engel olarak demokrasiye darbe vuran HDP veya PKK üyeleri, seçim gezisi yapılacak yere daha önce ulaşıp halkı, "AK Partililerle tokalaşmayacaksınız, dinlemeyeceksiniz” diye tehdit ediyor. 

Görüntü alıp tehdit ettiler

AK Parti Van 1. Sıra Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk, "“İnsanlar bizi sevse de korkudan ilgisiz davranıyor. Her şeye rağmen görüşenler, her şeyi kayıt altına alanlarca sonradan tehdit ediliyor" diyor.

AK Partili adaylardan Faruk Alpaslan da aynı sorundan mustarip: Bir ilçede, yıllardır tanıdığım insanlar selam vermedi. Telefonla konuştum, 'Siz gelmeden bizi uyardılar, konuşsam başımız belaya girerdi’ dediler.

Zırhlı seçim aracı

Örgütün istihbarat ağıyla toplanan saldırganların sürekli taşlaması nedeniyle, seçim araçları zırhlandı. AK Partili adayların araç camlarına da saldırılara karşı tel örgü takıldı.

rs1-286.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler