YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Çözüm Sürecine ihanet etmiştir
HDP Çözüm Sürecine ihanet etmiştir
29 Temmuz 2015 11:30
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "HDP çözüm sürecine ihanet etmiştir. HDP süreci havaya uçurmuş oldu" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan AA editör masasında konuştu.

İşte Akdoğan'ın konuşmasından satır başları;

HDP çözüm sürecine ihanet etmiştir

HDP çözüm sürecine ihanet etmiştir. HDP süreci havaya uçurmuş oldu. Öcalan'ın zaman zaman söylediği bir şey var "Kim Kürt meselesini bitirmek istese bir mekanizma harekete geçmiştir." Şu an bunu Cumhurbaşkanımızı için yapıyorlar. HDP bütün stratejisini Eroğan karşıtlığı üzerine kurdu.

HDP ve PKK Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ayak dirediler

HDP süreci istismarın ötesinde, sürece ihanet etmiştir. HDP ve PKK Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ayak dirediler. Erdoğan'ı başkan seçtirmeyeceğiz aslında bir tahrikti. Öcalan'ın Nevruz mesajı götürüldü ve okundu. Bu bizim anlaştığımız bir şey değildi. Onlar orada bverilen bütün mesajları sanki devletin kabulüymüş gibi topluma beyan ettiler. Nevruz konuşmasında da beklenen olmayınca ondan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Dolmabahçe ile ilgili bir açıklama yaptı. Takvimi doğru okumamız lazım. 

Süreci de havaya uçurmuş oldu

Proje olarak kendisini kullandırtmasının maliyetinin, faturasının sürecin türbülansa girmesi, bitmesi İmralı'nın anlamsızlaşması olduğunu bile bile kendisini kullandırtan bir HDP var. HDP barajı geçmek için bu bloğu kaldıraç olarak kullandı ama karşılığında süreci de havaya uçurmuş oldu

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler