YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP 'cici çocuk' maskesini yeniden takıyor
HDP 'cici çocuk' maskesini yeniden takıyor
23 Eylül 2015 15:24
HDP, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Batı illerinde HDP bayrağı, afiş ve flamalar kullanmayacak!

HDP, 1 Kasım seçimleri için hazırlıklarına hız verdi. 2 Ekim’de seçim beyannamesini açıklayacak ve adaylarını tanıtacak olan HDP’de, partinin fikir mimarları olarak gösterilen Sırrı Süreyya Önder, Sezai Temelli, Meral Danış Beştaş, Saruhan Oluç ve Ayhan Bilgen, yeni seçim stratejileri ve sloganları üzerinde çalışıyor.

"BİZLER HÜKÜMETE" SLOGANINI KULLANACAK

‘Barajı aşma’ hedefi dışında iki önemli başlık belirlendi. 7 Haziran’da “Bizler Meclis’e” sloganını kullanan partide 1 Kasım kampanyası için öne çıkan iki slogan “Bizler Hükümete” ve “Bizler Yönetime” oldu. Barış vurgusunu sık sık dillendirecek olan HDP, “Barış Kazanacak” sloganını da kullanacak.

MİLLİYETÇİLİK HASSASİYETİ

Parti yönetimi, özellikle milliyetçi hassasiyeti yüksek olan Karadeniz, İç Anadolu ve İç Ege’deki şehirlerde kampanya sürecinde flama, afiş ve parti bayrağı kullanılmamasını tartışıyor. Bu yönde bir karar alınırsa bu bölgelerde seçim şarkısı da çalınmayacak.

DEMİRTAŞ ALMANYA'YA GİDİYOR

Öte yandan, Dağlıca saldırısı nedeniyle eylül ayı başındaki Almanya programını yarıda keserek Türkiye’ye dönen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 24-25-26 Eylül’de Almanya’da partisinin organize ettiği toplantılara katılacak.

1 KASIM'A KADAR SICAK BAKIYOR

Ayrıca, HDP yetkililerinin, “Kandil’in 1 Kasım’a kadar ateşkese sıcak baktığı bilgileri geliyor” dediği öğrenildi.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler