YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP bürosuna saldıran kişinin eşkali belirlendi
HDP bürosuna saldıran kişinin eşkali belirlendi
19 Mayıs 2015 17:22
HDP'ye yönelik bombalı saldırıya ilişkin sır perdesi aralanıyor. Adana'da HDP bürosuna saldırı düzenleyen kişinin eşkali tespit edildi.

Adana HDP'ye yönelik bombalı saldırıya ilişkin sır perdesi aralanıyor. Tanıklara göre, "1.70-1.75 cm boylarında, normal yapılı, üzerinde açık renk kısa kollu gömlek bulunan, siyah saçlı, kumral, 30-35 yaşlarındaki bir erkek" patlamadan bir gün önce binaya geldi ve "Mısır Çarşısı esnafı gönderdi" diyerek, elindeki çimen şeklindeki bombayı teslim etti.

Partinin çaycısı tarafından ilçe başkanının makam odasındaki dolaba konan çiçek, ertesi gün patladı. Bu arada Emniyet, eşkali saptanan kişinin bir taksiyle binaya geldiğini belirledi ve taksinin plakasını tespit etti.

Dahası, bombalı çiçeği getiren kişinin, Mersin HDP’ye de bomba bırakan kişi olduğu ve iki bombanın da aynı gün birkaç saat arayla konduğu düşünülüyor. Radikal'in haberine göre, HDP Adana Milletvekili Adayı Avukat Vedat Özkan, “Adana ve Mersin olaylarının aynı kişi ve kişiler tarafından yapıldığı tespiti mevcuttur. Sadece çiçeği koyan şahsın bulunması değil, bu kişinin irtibatlarının da açığa çıkarılması önemlidir” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler