YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP bu kez de Hadis-i Şerif'e hakaret etti
Taksim'i Kabe'ye benzeten, Kudüs'ü Yahudilerin kutsal mekanı ilan eden Selahattin Demirtaş'ın partisi HDP bir skandala daha imza attı. HDP bu kez de Peygamber efendimizin hadisine hakaret etti.
HDP bu kez de Hadis-i Şerif'e hakaret etti
04 Mayıs 2015 / 10:56 Güncelleme: 04 Mayıs 2015 / 10:57

HDP'li İpekyolu belediyesi "Kadınlar size Allah'ın emanetidir" hadisine yönelik olarak, "Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız" pankartı astı.

1 Mayıs ile ilgili yaptığı açıklamada Taksim’i Kabe’ye benzetip Kudüs'ü yahudilerin kutsal mekanı ilan ederek büyük bir skandala imza atan Selahattin Demirtaş’ın partisi HDP, Peygamber Efendimiz’in hadisine alenen hakaret etti. HDP’li belediye, Hz. Muhammed’in kadınlara verilmesi gereken önemi vurguladığı “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” hadisine karşılık 'Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız' yazılı pankart astı.

Geçtiğimiz günlerde HDP’li Van Belediyesi billboardlara kan akan musluk afişleri asarak halkı tehdit etmiş, skandalı ortaya ilk defa Güneş Gazetesi çıkarmıştı. Tepkiler üzerine geri adım atan belediye skandal afişleri meydanlardan kaldırarak olayın üstünü kapatmayta çalışmıştı.

Yaşanan olayın üzerinden çok süre geçmeden ikinci skandal Van İpekyolu Belediyesi’nden geldi. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” hadisine karşılık asılan 'Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız' yazılı çirkin pankart, bölge halkının yanı sıra sosyal medyada büyük tepki topladı. Pankartın kaldırılması için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Okullarda din dersi okutulmasına karşı çıkan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim bildirgesine Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırma vaadini koymuştu. Din ve Diyanet’e karşı düşmanca tavır takınan HDP liderine kamuoyu büyük tepki göstermişti.

HDP bunu hep yapıyor

Kudüs’ü Yahudiler'in kutsal mekanı yaptılar
Taksim’i Kabe'ye benzettiler
Diyanet'i kaldıracaklarını açıkladılar
Din derslerinin kaldırılmasını istediler
Hadis-i Şerif'e hakaret ettiler

 

GÜNEŞ

Etiketler: , , , ,
 // Yakup Örgüç
Ben inanıyorum ki hdp Kürt kardeslerimden sağlam bir ders alacaktır....
05 Mayıs 2015 15:34
 // ertuğrul oğuz
En adi yahudi bile bunların yaptığını yapmaz it ürür kervan yürür (YÜCE RABBÜLALEMİN HER ŞEYİ GÖRENDİR HER ŞEYİ BİLENDİR )...
05 Mayıs 2015 00:26
kefera
 // derda derda
Kefera...
04 Mayıs 2015 17:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler