YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Ankara adaylarını tanıttı
HDP Ankara adaylarını tanıttı
17 Nisan 2015 23:12
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili ve Ankara Milletvekilli adayı Sırrı Süreyya Önder, bir otelde düzenlenen HDP'nin Ankara milletvekillerinin tanıtım kokteylinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın da Ankara'da yarışacak milletvekili adaylarından olduğunun anımsatılması üzerine Önder, "Bir tane rakibimiz yok onlarca rakibimiz var, önemli olan demokratik siyasete yakışır bir rekabet içinde geçmesi, aslolan bu. Büyük bir hakeme gidiyoruz, halk bunu belirleyecektir. Bizim en büyük iddiamız ve vaadimiz bu ülkede demokratik siyasetin alanını genişletmek" yanıtında bulundu.

Çözüm sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi veren Önder, "Tarihi Dolmabahçe mutabakatıyla benimsenen yol haritasına hükümetin uymasını bekliyoruz. Bu çok parçalı yapıdan kurtulmasını bekliyoruz. Burada da en büyük görev ve sorumluluk sayın Davutoğlu'na düşüyor" dedi.

Önder, seçim çalışmalarına yönelik olarak, Önder, "Hiçbir sürpriz yok, mümkün olan geniş halk kesimlerine ulaşmaya çalışacağız. Herkese derdimizi anlatmaya çalışacağız. İnanıyorum ki Ankara'da yüksek bir karşılık bulacağız" değerlendirmesinde bulundu.

HDP Ankara Eş Başkanı Lokman Ergün, ülkenin bütün kesimleri olarak bir arada olduklarını belirterek, "Bu ülkenin bütün kimliklerini, renklerini onurlu bir şekilde temsil etmek için mecliste olacağız" dedi.

HDP'nin Ankara 1. ve 2. Bölge adayları tek tek tanıtıldığı toplantıya HDP yöneticileri ve partililer de katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler