YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP açlık grevlerini sonlandırdı
HDP milletvekilleri, Cizre’de bir bodrumda yaralılar olduğu iddiasına dikkat çekmek için 27 Ocak’ta başlattıkları açlık grevine son verdi. HDP'nin mücadelelerine başka araç ve yöntemlerle devam edeceği belirtildi.
HDP açlık grevlerini sonlandırdı
09 Şubat 2016 / 15:33 Güncelleme: 09 Şubat 2016 / 15:49

Açlık grevi 27 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı’nda 3 milletvekili tarafından başlatılıp diğer üç heyetlik milletvekilleriyle TBMM’deki parlamento grubunda sürdürülmek üzere devralınmıştı.

"BAŞKA ARAÇ VE YÖNTEMLERLE DEVAM EDECEĞİZ"

HDP’nin “vahşet bodrumu” olarak nitelediği ve başlattıkları açlık grevine dair yaptığı yazılı açıklamada “işlenen insanlık suçunun tüm ülke ve dünya kamuoyuna taşınmasında rol oynadığı ancak bundan sonra mücadelenin başka araç ve yöntemlerle devam edeceği” belirtildi.

BALUKEN, BEŞTAŞ VE BAYDEMİR BAŞLATMIŞTI

Açlık grevini HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Urfa milletvekili Osman Baydemir 27 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı’nda açlık grevine başlamıştı.

DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK DEVAM ETTİLER

HDP Meclis Grup Toplantı Odası’nda devam eden grevi 1 Şubat’ta Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım ve Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, 4 Şubat’ta Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, 6 Şubat’ta Mardin Milletvekili Erol Dora, Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman ve Urfa Milletvekili Dilek Öcalan açlık grevini devralmıştı.

tüh
 // ebuzerrr
tüh ta yine geberemediler... gerçi gizli gizli viskili şaraplı gece partileri ile tikinip dudakları kesindir. yazık oldu millete vatana. geberselerdi çok daha yerinde olacaktı...
09 Şubat 2016 19:26
ikiyüzlü
 // murtaza
bunlar insan değiller, adlandıramadığım, çok değişik mahluklar,hayvan desem hayvanlara hakaret etmiş olurum, tezek dersem, oda birçok işe yarıyor, adlandıramıyorum, acaba bilen varmı....
09 Şubat 2016 18:52
 // Ömer
tek kelime ile: Yazıklar Olsun....
09 Şubat 2016 16:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler