YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayri İnönü'den Sarıgül bombaları
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eski başkan Mustafa Sarıgül'ü topa tuttu: Asla ve asla emanetçi değilim. Sarıgül, bize 500 milyon dolar borç bıraktı...
Hayri İnönü'den Sarıgül bombaları
17 Ocak 2015 / 10:40 Güncelleme: 17 Ocak 2015 / 10:44

Sarıgül batağı Şişli Belediyesi'nde, Başkan Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül arasında, ölüm tehdidi iddiasına varan gerilimle ilgili yürütülen soruşturma gündemdeki yerini korurken, 500 milyon liralık borç gündeme bomba gibi düştü. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü gazetecilerle buluştu ve çok önemli açıklamalar yaptı:

 Nişantaşı'nda yılbaşı kutlaması olmadığı için eleştirildim. Sarıgül'den 500 milyon lira borç kaldı. Siyaseti yeni öğrenmeye başladım. Belediye meclis üyeliği ile geçen 5 yılımı siyasetten saymıyorum.

Başkan adaylığı teklif edildiğinde önce eşime sordum. Bana 'Neden hemen kabul etmedin' dedi. İki şart öne sürdüm 'sorun çıkaracak işlerle imza atmam ve emanetçi olmam' Bu şartlarım kabul gördü.

 Seçimi kazandık. Çalışmaya başladık. Ben, Mustafa Sarıgül döneminden gelen 25 birim müdürü ile Emir Sarıgül'ün yetkilerini aldım. Bunun iki önemli sebebi vardı; birincisi yönetim anlayışı farkımız, ikincisi ise emanetçi olmadığım için. Onun üzerine de herkesin bildiği şeyler yaşandı. Başkan olarak 2019 yılına kadar devam edeceğim. Kılıçdaroğlu'na milletvekili adayı olmayacağımı söyledim.

Şişli'de yeşil alan kalmadı. İnşaat yapılacak arazi de yok. Tek inşaat yapılacak sorun çıkaracak alan Ayazağa ve Maslak vardı. Onlarda seçim öncesi Sarıyer'e devredildi. İyi ki de devredilmiş.

Şans eseri İnönü oldu

"Belediyenin 500 milyon lira borcu var, yeşil alan yok" sözlerine eski yardımcısı, Emir Sarıgül cevap verdi. Madem bu belediye mali bakımdan bu kadar sıkıntılıydı, neden sevinç çığlıkları atarak, mutluluk gözyaşları dökerek hayal dahi edemeyeceğiniz bu makama aday oldunuz Hayri Bey. Meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı yok sayan anlayışı asla kabul etmiyorum. Parti terbiyem ve bir tesadüf eseri taşıdığınıza inandığım o kıymetli soyadınıza olan saygımdan size daha fazla cevap vermek istemiyorum.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler