YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayırseverlerin arazisini kendi üzerine geçirmiş
Hayırseverlerin arazisini kendi üzerine geçirmiş
Hayırseverlerin arazisini kendi üzerine geçirmiş
24 Mayıs 2008 / 17:05 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hayırseverlerin arazilerini kendi üzerine geçiren Orhanlı Belediye Başkanı'na ait birçok yolsuzluk dosyası Meclis raflarında bekliyor.


Orhanlı Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Cemil Ekşi'nin okul için bağışlanan 1.5 milyon dolarlık araziyi kendi üzerine geçirdiğine ilişkin haberimiz gündemi sarstı. Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen bu haberden sonra gazetemiz, Ekşi ile ilgili yeni yolsuzluk dosyalarına ulaştı.


ÇEŞİT ÇEŞİT YOLSUZLUKLAR!


Arazi vurgununun ortaya çıkmasından hayli rahatsız olan Ekşi'nin TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nda birçok dosyası bulunuyor. Başkan'ın tehditten imar yolsuzluğuna, kaçak yapı sahiplerinden para almaktan su havzalarını imara açmaya dek pek çok dosyası Meclis'te bekliyor.


Dosyası kabarık


Hayırseverlerin arazilerini kendi üzerine yapan CHP'li Başkan Ekşi'nin TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nda birçok dosyası bulunuyor.


Tuzla Orhanlı'nın CHP'li Belediye Başkanı Cemil Ekşi'nin okul yapılması için bağışlanan 1.5 milyon dolarlık araziyi önce kendi üzerine yapıp daha sonra hayırsever bir vatandaşa satmasıyla ilgili haberimiz Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Önceki gün okul arazisiyle ilgili yaptığı vurgunun ortaya çıkmasından rahatsız olan başkanın ikinci bombası da dün patladı.


DOSYALAR MECLİS'TE


Başkan kendisiyle ilgili vurgun haberinin yapıldığını öğrenir öğrenmez, belediyede çalışan zabıtaları bölgeye Takvim Gazetesi'ni "toplamaları için" görevlendirdi. Gazete toplatan CHP'li Başkan Ekşi'nin TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nda birçok dosyasının olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre başkanın, tehditten imar yolsuzluğuna, kaçak yapı sahiplerinden para almaktan, su havzalarını imara açmaya dek pek çok işlemden dolayı dosyası TBMM'de bekliyor.


RUHSATLAR İPTAL


Komisyon, başkanla ilgili iddiaların araştırıldığı raporun sonuna şöyle bir not düşüyor. "İddialar son derece ciddi ve konunun mutlaka Cumhuriyet savcıları tarafından soruşturulması gerekiyor." Ancak her nedense İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili soruşturma için izin vermiyor. Ancak başkanın şimdiye kadar verdiği imar planları ve ruhsatlar mahkeme kararıyla iptal edildi.


Takvim

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler