YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haydar Baş:"Atatürk olmasaydı alnımız secdeye değmezdi"
Haydar Baş:"Atatürk olmasaydı alnımız secdeye değmezdi"
27 Mayıs 2015 02:36
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, M.Kemal'in Türk milleti için kurtarıcı olduğunu iddia ederek, "Atatürk olmasaydı, bugün alnımız secdeye değmezdi" dedi.

İstanbul Bakırköy'de seçim standını ziyaret eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Son günlerde alevlenen 'Atatürk' tartışmalarını değerlendiren Baş, "Atatürk bu ülkenin kurtarıcısıdır. Atatürk Türk milletini esaretten kurtarmıştır. Ezanlarımız okunuyorsa, alnımız secdeye değiyorsa Atatürk sayesindedir. Kimse Atatürk'ün tırnağı olamaz" şeklinde konuştu.

Mustafa kemal'in inançlı bir insan olduğunu savunan Baş, "Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmak ve bu amaçla milleti devlete düşman etmek isteyenler, bu devletin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e 'dinsiz' iftirası atıyor. Atatürk hafız bir insan. O kendisini, 'Ben cihat Müslümanıyım' şeklinde tarif ediyor. Atatürk ömrü boyunca haçlı ordularına karşı savaşmış ve büyük zaferler elde etmiştir" dedi.

Haydar Baş, Atatürk'ün Cumhuriyetin kurucusu olduğunu söyleyerek, "Cumhuriyeti getirene 'dinsiz' dediler. Peki kardeşim saltanat ile İslam'ı yaşamak mümkün de Cumhuriyet ile İslam'ı yaşamak mümkün değil mi? Bu camiler ne, bu İmam Hatip okulları ne, bu ilahiyat fakülteleri, Kur'an Kursları ne. Bunların hepsinden bu Cumhuriyet döneminde biz dinimizi öğrenmiyor muyuz? Bu yalanlara da son vereceğiz" şeklinde konuştu.

 

YENİ AKİT

 // sevimli
İngiliz iftiralarini açığa çıkaran tek lider...
27 Mayıs 2015 11:59
bu ilk değil anlaşılan son olmayacak
 // kanal a fun
m. kemal 7 yaşında hafız oldu o ne yaptıysa peygamberden ilham alarak yaptı cuma namazlarını da gösteriş olmasın diye evinde kılardı vs......
27 Mayıs 2015 Çarşamba 08:24
iyiki varsin haydari bassiz!
 // gündüzbey
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Mayıs 2015 Çarşamba 05:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler