YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haydar Baş: Kolumu kesseler Kürt kanı akar
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, "Ben sizin en yakınınızım. Kolumu kesseler Kürt kanı akar" diyerek Kürtlerden oy istedi.
Haydar Baş: Kolumu kesseler Kürt kanı akar
31 Mayıs 2015 / 16:11 Güncelleme: 31 Mayıs 2015 / 16:13

BTP’nin Ankara'daki “Hakkına Sahip Çık” mitingi Kolej Meydanı’nda düzenlendi. Mitinge bayraklarıyla katılan çok sayıda partili, sık sık “İş, aş, Haydar Baş” sloganları attı.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, partililere yaptığı konuşmasına 5 bin lira asgari ücret, doğan çocuğa 15 bin lira ikramiye, çocuklara aylık 250 lira maaş, ev hanımlarına bin 500 lira maaş, her Türk vatandaşına bin lira maaş gibi seçim vaatlerini hatırlatarak başladı.

"Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar"

Kürt vatandaşların kendisini iyi dinlemesini isteyen Baş, "Ben sizin en yakınınızım. Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar" diye seslendi. Baş, insanların sağ-sol, Türk-Kürt, ilerici-gerici diye ayrıştırılıp, ülkenin darmadağın edildiğini savunarak, "Şimdi Bağımsız Türkiye Partisi harekatıyla bir bilek, bir yürek olacağız. Bu hareket Hacı Bektaşi Veli’nin nefesiyle başlayan hareket. Bunda hiç kuşkunuz olmasın" diye konuştu.

Anadolu'yu İslamlaştıran Aleviler

Alevi ve cemevleri konusuna değinen Baş, "Anadolu’yu İslamlaştıran kimdir biliyor musunuz? Aleviler. Alevi kardeşlerim Anadolu’yu Müslüman yaptı. Onları Anadolu’dan çıkartmaya çalışanları geriye püskürtmeye var mısınız? Cemevleri, İslami’dir. Hz. Peygamber, Mescid-i Nebi’nin avlusunda Ashabı Suffan’ın yaşadığı bir yerde, onlar orada yerler, içerler, sohbet ederler, gelenleri iyi karşılarlar, Allah’ı zikrederler, Kur’an okurlar. Bugün cem evlerinin fonksiyonu budur. Ashabı Suffan’ın yaşantısıdır. İmamı Ali’nin yaşantısıdır. Herkes şahit olsun, ben ehl-i beyt üniversitesini açacağım. 12 imamı, İmamı Ali’yi, Allah’ın resulunü dünyaya tanıtacağım" ifadelerini kullandı.

Vaatlerin kaynağını açıkladı

"Ben onların sattıklarını şimdi geri alacağım. ‘Nasıl yapacaksın?’ demeye başladılar. Sen ecnebiye sattın. Ben milletime bunu işleterek, karından vereceğim, onu ortak yapacağım” diyen Baş, verdiği vaatlerin kaynaklarının 2 trilyon Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH), yılda 200 milyar lira enerji kaynağı olduğunu ifade etti.

 // Rasim DUMAN
Yavas gel Haydar efendi, kendin ol ve oyle de kal ! Ben de Kurdum, ama karsimda boyle taklalar atilmasindan hic hoslanmiyorum. "Cigerden" konusmuyorsun. Bu memlekette hakikaten "cigerden" konusan iki kahraman insan varken - biri Cumhurbaskanimiz, digeri de Basbakanimiz - bu millet sizin esaminizi bile okumaz !...
31 Mayıs 2015 19:20
 // emre
Yer altı kaynakları nerede?? işte siz ve btp farkı tek yol haydar baş bize Davos değil Duma da Ruslara ekonomi dersi veren lider gerek..!...
31 Mayıs 2015 18:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler