YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haydar Baş: Kılıçdaroğlu vaatlerimi çaldı
İktidara gelmesi durumunda asgari ücreti 5 bin TL’ye çıkarmak gibi uçuk vaatlerde bulunan Haydar Baş, Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Baş, “Başta CHP, bizim dışımızdaki partiler bizden çalıyor ve bir takım vaatlerde bulunuyor” dedi.
Haydar Baş: Kılıçdaroğlu vaatlerimi çaldı
27 Nisan 2015 / 02:57 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 11:56

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin seçim döneminde tüm kanallarda yayınlanacak reklam filmleri için kamera karşısına geçti.

BTP’nin sosyal devlet projelerinin ön plana çıkarıldığı reklam filmleri önümüzdeki günlerde tüm ulusal kanallarda izleyiciyle buluşacak.

Asgari ücret 5 bin TL

Partisinin reklam filminde oynayan Haydar Baş, büyük ses getiren “Milli Ekonomi Modeli ile asgari ücreti 5 bin lira yapacağız” sözüne de açıklık getirdi.

Baş, “Bu seçim döneminde öne çıkarmaya çalıştığım konu asgari ücret. İşçi ve memur arkadaşlarımız bedavaya çalışıyorlar. 949 TL asgari ücret alıyorlar. İstanbul şartlarında bu arkadaşların geçimi mümkün değil. Aldığı para ev kirasına ve yol parasına bile yetmez. Bu ne yiyecek, ne içecek? Çoluk çocuğu varsa nasıl bunlara masraf edecek? İşte biz bunu düşünerek arkadaşlarımızla birlikte önce kaynaklarımızı önümüze koyduk. Bu kaynaklarla asgari ücret olarak bu millete ne verebiliriz diye düşündük. Önümüze yılda 7.5 trilyonluk bir kaynak çıktı."Biz bu kaynakla asgari ücreti rahatlıkla 5 bin TL yaparız” dedi.

“Bizim dışımızdaki partiler bizden çalıyor ve bir takım vaatlerde bulunuyor” diyen Baş şöyle devam etti:

“CHP bizden çalıyor, vaatlerde bulunuyor. Onların bunu vermeleri mümkün değil. Bir defa bu maaşı veya parayı verecek adamın elinde milli bir parasının olması lazım. Türkiye 35- 40 yıldan beri kendi parasını basamıyor. Bizim senyoraj yani milli gelirle orantılı olarak para basma hakkımız şu anda ABD’nin elinde. AK Parti’nin yerine CHP iktidar oldu. O yapabilir mi yapamaz. Daha iktidar olmadan Kemal Derviş ile oturdu. Konuştukları ‘sakın senyoraja dokunma’ oldu ve ‘bakan yapacağım seni’ dedi.” Yurtdışında yaşayan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan da vaatler konusunda CHP’yi kopya çekmekle suçladı.

DSP de asgari ücrete zam yaptı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Tes-İş Sendikası Salonu’nda “Mutlu İnsan Güçlü Türkiye” sloganıyla partisinin seçim bildirgesini açıkladı. Türker, DSP’nin seçim bildirgesinde yer alan vaatler için kaynaklarının olduğunun altını çizerek, iktidara gelmeleri halinde asgari ücretin 2 bin TL, emekli maaşının ise 2 bin 600 TL olacağını söyledi. Türker, “Bizim zamanımızda hiç evsiz kalmayacak, evi olmayanlar akşam camide yatacak” diye konuştu.

 

STAR GAZETE

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler