YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Hayasızlık ve şerefsizliktir''
''Hayasızlık ve şerefsizliktir''
10 Mayıs 2010 13:06
MHP'li Recai Yıldırım, hiçbir şehit cenazesini istismar etmediklerini ve siyasi rant malzemesi olarak görmediklerini belirterek, bu tarz bir hareketin ''hayasızlık ve şerefsizlik'' olduğunu söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, partisinin Adana il teşkilatında yaptığı açıklamada, dünkü şehit cenaze töreni sırasında AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen'e yönelik bir vatandaş tarafından tepki gösterildiğini anımsatarak, bu olayın ''MHP'nin provokasyonu'' şeklinde gösterilmeye çalışıldığını belirtti.

Toplumun, işsizlik ve son günlerde artan şehit cenazeleri nedeniyle tepkisini ortaya koyduğunu belirten Yıldırım, ''Bunu anlamazlıktan gelip, bir başka bahanenin arkasına gizlenmek, deve kuşu gibi başını kuma gömmektir, olan biteni görmek istememektir. Ama toplum bir gün gelir tepkisini gösterir. Biz hiçbir şehit cenazesini istismar etmedik, siyasi rant olarak düşünmedik. Bunu hayasızlık ve şerefsizlik sayarız. MHP böyle ucuz şeylerin arkasına saklanmaz, istismar etmez, kullanmaz'' diye konuştu.

Yıldırım, Tüzmen'in olaydan sonra ''Biz de eskiden ülkücüydük, kullanıldık'' şeklindeki açıklamalarına değinerek, ''Ülkücüler kullanılmaz. Eğer kendisi kullanıldığına inanıyorsa kullanılmaya da müsait ve devam ediyor demektir ki, Allah işini gücünü rast getirsin'' dedi.

''EĞER BİZ BÖYLE BİR ŞEY YAPACAK OLURSAK...''

Yıldırım, bir gazetecinin ''Bozkurt işareti yapan gruplar vardı. Neden müdahale etmediniz?'' şeklindeki sorusuna ''Bizim orkestra şefi gibi 'susun, bağırın' şeklinde amigoluk yapacak durumumuz var mıydı? Orada binlerce insan bir araya gelmiş, bir grup genç bozkurt işareti yapmış olabilir. 'MHP'nin, töreni kurumsal anlamda istismar ettiğini' söylemek vicdansızlıktır. Biz böyle bir şey yaparsak oraya kimse giremez. Eğer biz böyle bir şey yapacak olursak o bakan, o milletvekili o şekilde oraya girip çıkamaz'' karşılığını verdi.

Yıldırım, aynı gazetecinin ''Kozan'a mı giremezler?'' şeklindeki sorusu üzerine de ''MHP hiç bir dönemde kanunun dışına çıkmamıştır. Hiç bir dönem şehit kanı üzerinden rant elde etmek için bu törenleri istismara kalkmamıştır. Bazı heyecanlı gençlerin işaret yapması sonucu MHP'nin bu işi yaptığını söylemek yanlış olur. Biz toplumu gerecek olaylardan ve sözlerden uzak duruyoruz'' diye konuştu.

ÇELİKCAN'IN BAŞKAN VEKİLLİĞİNE İTİRAZ

Yıldırım, Mahmut Çelikcan'ın büyükşehir belediye başkan vekilliğinin kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle yapılan itiraz üzerine Adana 2. İdare Mahkemesinin ''yürütmeyi durdurma'' kararının uygulanmadığını ileri sürdü.

Çelikcan'ı yargı kararına uymaya, Vali İlhan Atış'ı da görevini yapmaya davet ettiklerini ifade eden Yıldırım, ''Meclisin ikinci defa toplanıp seçim yapacağına dair iddialar var. Böyle bir şey kanunda yok. Adana halkının beklentisi, son turda en yüksek oyu alan ve seçilme yeterliliği olan Fethi Coşkuntuncel'e görevin tebliğ edilmesidir'' dedi. (A.A.)

LAFA BAK HIZAYA GEL !
 // NADİR
Vekil Buyurmuş: " 'MHP'nin, töreni kurumsal anlamda istismar ettiğini' söylemek vicdansızlıktır. Biz böyle bir şey yaparsak oraya kimse giremez. Eğer biz böyle bir şey yapacak olursak o bakan, o milletvekili o şekilde oraya girip çıkamaz'' karşılığını verdi. "Buyurun buradan ne anlarsanız anlayın bu vekil 1 metredende keskin çıktı sağ girer ölü çıkar demek istiyor....
10 Mayıs 2010 16:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler