YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hatay saldırısı bir provokasyon mudur?"
"Hatay saldırısı bir provokasyon mudur?"
11 Mayıs 2013 21:17
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalara ilişkin, "Bir an önce bu patlamanın arkasında ne varsa bulunup açığa çıkartılmalıdır" dedi.

Kışanak, Adıyaman Cem Evi'nde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, olayın çok büyük acı ve üzüntü kaynağı olduğunu söyledi.

Olayın kaygılarını artırdığını ifade eden Kışanak, şöyle konuştu:

"Tüm halkımıza, tüm Reyhanlı halkına başsağlığı diliyorum. Doğrusu böylesine büyük bir acı karşısında söyleyecek söz bulma konusunda zorlanıyoruz fakat özellikle şunun altını çizmek istiyoruz ki bir an önce bu patlamanın arkasında ne varsa bulunup açığa çıkartılmalıdır. Bu, bir saldırı mıdır, bir provokasyon mudur, kimler tarafından yapılmıştır  Bunların mutlaka acil bir şekilde bulunup açığa çıkartılması, hükümetin ilgili bakanlıkları, halkı hızlı bir şekilde bilgilendirmesi gerekiyor.

Umuyoruz ve diliyoruz ki bu, son olsun. Umuyoruz ve diliyoruz ki sadece Türkiye'de değil, tüm Ortadoğu'da halkların barış içinde yan yana, kardeşçe yaşayabileceği bir gelecek inşa edelim."

 

AA

00:12
 // hadi
Hadi başka kapiya hataydan sana ekmek çikmaz....
12 Mayıs 2013 00:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler