YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasip Kaplan yeni hükümetin adını koydu!
Türkiye 8 Haziran sabahından beri koalisyon ihtimallerini konuşuyor. AK Parti-MHP ortaklığı en güçlü koalisyon seçeneklerinden biri olarak masada duruyor. Peki HDP buna ne diyor?
Hasip Kaplan yeni hükümetin adını koydu!
22 Haziran 2015 / 11:56 Güncelleme: 22 Haziran 2015 / 12:17

MHP'nin "HDP ile olmaz", HDP'nin "AK Parti ile olmaz" şartlarından sonra bir çok koalisyon ihtimali elendi. Son günlerin en çok konuşulan koalisyon seçeneği AK Parti-MHP koalisyonu.

AK Parti ile MHP koalisyon yaparsa HDP bu durumdan nasıl etkilenir? HDP 24'üncü dönem milletvekili Hasip Kaplan "böyle bir koalisyon olması MHP'nin şartlarından vazgeçtiği anlamına gelir" dedi ve ekledi; "Bu hükümetin adı savaş hükümeti" olur.

BAHÇELİ ŞARTLARINDA ISRARLIYSA BU KOALİSYON OLMAZ

Eğer Bahçeli'nin söylediği kırmızı çizgilerde ısrarlılarsa AKP-MHP koalisyonu olmaz, benim bidiğim Cumhurbaşkanı Çankaya Köşkü'ne geri çekilmez. AK Parti çözüm sürecini bitirirse kendini bitirir, şartlarının hiçbir gerçekçi yanı yok. AK Parti hükümeti yolsuzluklarda da hiç kimseyi teslim etmeyeceğini açık açık ifade ediyor.

KOALİSYON İÇİN BAHÇELİ'NİN GERİ ADIM ATMASI LAZIM

Eğer geri adım atacak biri varsa o da Bahçeli olur, partisi MHP olur ve AKP koşullarında gider koalisyon yapar. Bunun geçmiş tarihte örnekleri de vardır, buna milliyetçi cephe hükümetleri denir. Irkçı, sağcı, milliyetçi, muhafazakar kesimler olarak ilk kez bir araya gelmemiş olacaklar.

TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK KAYBEDER

Ama bu koalisyondan dolayı Türkiye çok büyük kaybeder, bunun altını çizerek söylüyorum, çok büyük kaybeder. Ortadoğu'da savaş, Kürtlerle ilişkiler, ekonomi, demokrasi, AB gibi bütün konularda çok büyük kayıplar getirir.

ÇÖZÜM SÜRECİ DURAMAZ

Çözüm süreci duramaz. Her seçim döneminde AK Parti'nin klasik oyalama, öteleme taktiği yine devrede. Bu da hep AK Parti'ye kaybettirdi. 2007'de grup kurduk, 2009'da yerel seçimlerde oyumuzu yüzde yüz artırdık, 2011'de bağımsız girdik oylarımızı yüzde 100 artırdık, 2015'te hem barajı aştık hem oyumuzu yüzde 200 artırdık. Yani halk artık bunların bu kararsızlıklarına, tutarsızlıklarına prim vermiyor, zaten Kürt halkı artık kırmızı kartını da gösterdi.

MHP İLE KOALİSYON OLURSA ÇÖZÜM SÜRECİNDEN BAHSEDEMEYİZ

Bu bir gerçek. Bu taraftan bakıldığı zaman MHP ile olacak bir koalisyonda çözüm sürecinden bahsetmek mümkün değildir, zaten en büyük şartları da çözüm sürecinin bitirilmesidir.

ŞU AN YALNIZCA KÜRT ANALARI AĞLIYOR

Şunu açık söyleyeyim, şu an hükümetin yanlış politikası yüzünden, IŞİD'e tırlarla silah yardımları yüzünden Kürt anaları her gün ağlıyor, her gün on tane şehit cenazesi geliyor bu topraklara. Analar ağlıyor, analar ağlamıyor diyen yalan söylüyor, şu an yalnızca Kürt anaları ağlıyor.

BU HÜKÜMETİN ADI SAVAŞ HÜKÜMETİ OLUR

Evet Türkiye içinde bir çatışma yok, provokasyonlarla buna da yeltendiler ama biz bu provokasyonları boşa çıkardık. Fakat malesef şu anki durumda AK Parti'nin bu argümanları da artık tutmuyor. AKP-MHP koalisyınun adı savaş hükümeti olur.

 

İNTERNETHABER.COM

Anaları ağlatan siz densizlersiniz...!!!
 // Muhafız
Esas Kürt analarını ağlatan siz ikiyüzlü densizlersiniz...!!sizler 6-7 ekim olaylarında 53 insanı acımasızca öldürdüğünüz için ve doğu ve Güneydoğu'da binlerce çocuğu ve bu çocuklardan Spastik özürlü çocuklar dahil olmak üzere annelerinden zorla ayırdığınız için bugün yüzlerce Kürt anası ağlamaktadır.Tabii bu Kürt analarının başında acımasızca katlettiğiniz Yasin Börü'nün annesi olan Hatice Börü'dür.Siz densizler nerden bilirsiniz Kürt analarını niçin ağladığını?Hatice Börü'nün niçin ağladığ...
22 Haziran 2015 Pazartesi 16:31
AK
 // AK BİNGÖL
KENDİLERİ NE ACABA YILLARCA KANDAN ,KİNDEN BESLENENLERİN KULLANDIĞI TABİRLERE BAKIN YA SİZ KİRLİ EMMELLERİNİZ İÇİN YILLARCA KÜRT KANI DÖKMEYİ MÜBAH SAYANLAR HANGİ SIFATLA KONUŞUYORSUNUZ,DAHA DÜN GİBİ BİNGÖL'DE KÖYE İNDİRİP DOLAŞTIRDIĞINIZ SONRA DA ORMANA ÇEKİP KURŞUNA DİZDİĞİNİZ 33 VATAN EVLADI ASKER..ASKERİN KANI KURUMADI DAHA.....
22 Haziran 2015 Pazartesi 16:07
hakettiniz
 // ayyıldız
Sanamı soracaklardı sahtekâr oy hırsızları....
22 Haziran 2015 14:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler