YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasip Kaplan: Ankara Meclisi artık meclisimiz değildir
HDP Şırnak eski Milletvekili Hasip Kaplan, "“Ankara Meclisi artık meclisimiz değildir. İnancı, duygu kırılması tehlikelidir, sonuçları ağır olur" dedi.
Hasip Kaplan: Ankara Meclisi artık meclisimiz değildir
30 Mart 2016 / 15:43 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 15:55

Birikim Dergisine röportaj veren HDP Şırnak eski Milletvekili Hasip Kaplan, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

“HDP’li parlamenterlerin dokunulmazlığının kaldırılması, parlamenter demokrasinin var olan kırıntılarını da kaldıracağı için tehlikeli bir süreçtir” diyen Kaplan, şunları söyledi:

"MECLİS ARTIK MECLİSİMİZ DEĞİLDİR, İNANCI TEHLİKELİ SONUÇLARI AĞIR OLUR"

“Ankara Meclisi artık meclisimiz değildir. İnancı, duygu kırılması tehlikelidir, sonuçları ağır olur. Seçilen belediye başkanlarının tutuklanmasının ardından yaşanacaklar toplumda ağır bir travmaya yol açar. Birlikte yaşama arzusuna büyük bir darbe indirilir. Demokrasiye olan inancı ortadan kaldırır”

defolun
 // aliş
siz ankaraya zaten yakışmıyorsunuz.defolun gidin ermenistana...
30 Mart 2016 Çarşamba 23:17
 // Evren
Hakkarili,orası halkın meclisi evet. Ama ülkeyi bölmek isteyen ermeni devşirmelerinin meclisi değil.Hoş meclisin de bir halta yaradığı yok ki zaten....
30 Mart 2016 21:49
bekliyorum
 // tc
gideceğiniz günü sabırla bekliyorum...
30 Mart 2016 19:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler