YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haşim Kılıç bugün o partiden aday olabilir
Haşim Kılıç bugün o partiden aday olabilir
18 Mart 2015 07:36
Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’ın bugün MHP’den başvuruda bulunması bekleniyor

MHP’de adaylık başvuruları sürerken Sayıştay eski Başkanı Mehmet Damar, MHP’den milletvekili aday adayı oldu.

Öğle saatlerinde partiye gelen Damar, Ankara 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olabilmek için müracaat evraklarını teslim etti.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’ın ise bugün MHP’nen başvuruda bulunması bekleniyor.

Mehmet Damar, başvuru sonrasında yaptığı açıklamada“Nasip olursa ülkeme, milletime faydalı hale getirmeye çalışmak için bu yola adım attım” diye konuştu.

‘Siyasetin içindeyim’ demişti

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç ise yaş haddinden emekli olmasına kısa bir süre kala emekliliğini istemiş ve o dönemde MHP’den aday olacağı yargı kulislerinde konuşulmuştu.

Kılıç, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Ben zaten siyasetin içindeyim” demişti. MHP’de adaylık için Burdur’da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un akrabası Ali İsra Güngör, Isparta’da eski Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın adı geçiyor. Yine Samsun’dan Kalkınma Müsteşar eski Yardımcısı Erhan Usta’nın, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’ın da aday olması bekleniyor.

 

STAR

Hiç bir gerçek SIR olarak kalamaz
 // Ömer
Hele bir başvuru gerçekleşsin bakalım O zaman başkaları da kendini sansürleyecek mi? Anayasal ve hukuk çerçevesinde Damardan girilecek sahildeki kampalara......
18 Mart 2015 Çarşamba 09:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler