YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hapishanelerde gazetecilerimizin olmasını kabullenemeyiz"
"Hapishanelerde gazetecilerimizin olmasını kabullenemeyiz"
25 Temmuz 2013 09:24
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Farklı vesilelerle de olsa hapishanelerde gazetecilerimizin olmasını hiçbir şekilde kabul edebilme imkanımız yoktur" dedi.

Adana'da partililerle iftarda bir araya gelen Uysal, besmelede bereketin, şükürde afiyetin arandığı bir ayda bulunulduğuna dikkati çekerek, ramazanın bir ve beraber yaşama iradesinin konulduğu bir ay olduğunu söyledi.

Ramazanın yanı sıra pek çok tarihi günlerin üst üste geldiği bir yaz akşamında, Lozan'ın da yıl dönümü olduğuna işaret eden Uysal, "Bu vesileyle kanlarıyla canlarıyla bu vatan toprağına can vermiş, hamuruna karışmış, şehitlerimizi, bu vatan toprağında bir imparatorluğun bakiyesi olarak var olma yok olma çizgisinden çıkartarak bu vatanı bize emanet eden başta büyük Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını, şehitlerimizi bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de basının tehdit ve şantajla sindirilmeye çalışıldığını ileri süren Uysal, şunları kaydetti:

"Türkiye dar kalıpların içerisine hapsedilmiştir. Birilerinin gözlerini kapattığında gece olmasını varsaydığı için bunu aydınlatan basınımızın da tehditle şantajla birtakım farklı yollarla sindirilmeye çalışıldığı bir iklim içerisindeyiz. Bugün farklı vesilelerle de olsa hapishanelerde gazetecilerimizin olmasını hiçbir şekilde kabul edebilme imkanımız yoktur."

İftara CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer de katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler