YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi bakan dizanteri oldu?
Rahatsızlanan bakan acilen hastaneye kaldırıldı
Hangi bakan dizanteri oldu?
17 Temmuz 2009 / 17:33 Güncelleme: 17 Temmuz 2009 / 00:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Trabzon'dan Samsun'a giderken yolda rahatsızlanınca Görele Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde, TBMM Başkanı Köksal Toptan ile birlikte, İsmail Ataman'ın cenaze törenine katılan Bakan Demir, törenin ardından Samsun'a gitmek üzere yola çıktı.


Yolda rahatsızlanan Bakan Demir, Giresun'un Görele Devlet Hastanesine kaldırıldı.


Hastanenin Başhekim Yardımcısı Dr. Seyit Hisoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakan Demir'e, amipli dizanteri (zehirli ishal) teşhisi konduğunu söyledi.


Bakan Demir'e serum tedavisi uygulandığını belirten Dr. Hisoğlu, serumun bitmesinin ardından Demir'in taburcu edilebileceğini kaydetti.


AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli ve Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez ile Giresun Valisi Mustafa Yaman, Bakan Demir'i hastanede ziyaret etti.


Dizanteri için Şifalı Bitkiler


Ayva
İshal ve dizanteriyi keser. Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. İnce bağırsak iltihabını giderir. Kanı temizler. Çarpıntıyı dindirir.


Ceviz
Yaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi keser. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Saç ve elleri boyamakta da kullanılır. Bitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. Her sabah kahvaltıda bir miktar ceviz içi yenmesinin zekayı geliştirdiğini belirten uzmanlar, yeşil ceviz meyvelerinin kabukları kaynatılarak içildiğinde erkeklerde cinsel gücü artırdığını belirtti. Vücudu besleyip güçlendiren cevizin yararlarından bazıları şöyle sıralanıyor: � Nasırlar üzerine konulan ceviz yağı zamanla bunların yok olmasını sağlar. Taze dalların kabukları ve meyvelerinin kabukları ile karıştırılıp kaynatılarak elde edilen sıvı mideyi kuvvetlendirir. Ceviz yapraklarından yapılan çay iştah açar, mideyi kuvvetlendirir, boğaz hastalıklarına iyi gelir. Bir miktar ceviz yaprağı banyo suyuna karıştırılırsa cilt hastalıklarına iyi gelir. Ceviz yaprakları pişirilerek çıbanların üzerine sarılırsa iyileşmesini sağlar.  Ceviz yağı yüz lekelerinin üzerine sürülüp masaj yapılırsa lekeler yok olur.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler