YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamzaçebi: Paralel yapı vardır!
Hamzaçebi: Paralel yapı vardır!
27 Mart 2015 14:01
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, dün TBMM Genel Kurulu'nda demokrasi açısından kara bir gece yaşandığını savundu.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Adalet ve Kalkınma Partisi dün gece parlamentoyu saraya teslim etti. Sarayda artık paralel bir yapı vardır" dedi.

Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nun 21 saattir çalıştığını, bu süre içinde "hayır" değil, "şer" yasalarının çıktığını savundu.

AK Parti iktidarının 13 yılda Türkiye'yi getirdiği noktanın "polis devleti kurulması" olduğunu iddia eden Hamzaçebi, bu yöndeki tekliflerin Genel Kurul'da dün yasalaştığını ifade etti.

Demokrasi açısından kara bir gece yaşandığını ileri süren Hamzaçebi, "Demokrasimize saray darbesi yapılmıştır. Saray, artık demokratik kurum değil, bir korku evidir. Adalet ve Kalkınma Partisi dün gece parlamentoyu saraya teslim etti. Sarayda artık paralel bir yapı vardır" ifadesini kullandı.

AK Parti iktidarının 13 yıl önce "90'ların mazlumu" diye ortaya çıktığını, adaleti ve demokrasiyi getireceklerini söylediklerini belirten Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Ancak 13 yıl sonunda Türkiye'de adaletin, özgürlüğün, demokrasinin değil, baskının devletini kurdular. Bugün artık iktidarda halkına hizmet eden değil zulmeden bir parti vardır. Halkın gücüyle değil, polisin gücüyle ayakta kalmayı hedefleyen bir iktidar vardır.

İlk yıllarında özgürlük, demokrasi, AB uyumu gibi düzenlemeleri küçük paketlerle getirdiler, şimdi onları da büyük torbalara katarak götürüyorlar.

Artık örtülü ödeneği ile sarayda başka bir devlet vardır. Türkiye'de böyle bir tabloda kendisini Başbakan zanneden bir kişi vardır. Dün gece hükümet meşruiyetini kaybetti.

Sorgusuz gözaltı yetkisi veren, bir arabayı durdurup karı kocaya 'çıkarın elbiselerinizi üst araması yapacağım' yetkisi veren hükümet meşru değildir. Meşruiyet parlamento çoğuluğu değildir. Bunu parlamento çoğunluğundan ibaret zanneden zavallılar var. Dün gece kabul edilen düzenlemelerde halkın rızası yoktur.

Kimse molotofun arkasına saklanmasın. Sayın Davutoğlu, molotofun arkasına saklanma çık ve de ki 'Ben vatandaşın üstünü, başını, çoluk çocuğunu arayacağım.' Demokratlığı sahtedir, saraya teslim olmuştur. Sayın Davutoğlu seçimlere nasıl girecek, neyi savunacak?"

chp es
 // M.N.A
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
28 Mart 2015 00:02
16:14
 // yılmaz
Merak etmeyin kimin ne oldigunu bu millet iyi biliyor.ama tabi korkun vatan hainleri teröristler zalimler korksun istedikleri gibi at koşturamayacaklar artık degil mi....
27 Mart 2015 16:14
TAŞERON
 // MURAT
ULAN NE ZAMAN AK PARTİYE ARTIK OY VERMEYECEM DESEM SİZİN BU SAÇMA SAPAN SİYASET ANLAYIŞINIZ YÜZÜNDE AK PARTİYE TEKRAR OY VERMEYE KARAR VERİYORUM... SAÇMALIKLARI BIRAKIP 1000 TL MAAŞLA 250 TL KİRA VEREN 3 ÇOCUK BABASI ASKERİ ÜCRETLİNİN NASIL GEÇİNDİĞİNİ TARTIŞSANIZ......
27 Mart 2015 Cuma 15:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler