YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haluk Koç'tan 'Paralel' iddiasına cevap
Haluk Koç'tan 'Paralel' iddiasına cevap
26 Şubat 2015 05:42
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "CHP ve paralel yapının birlikte hareket ettiği" iddialarının kaynağını bildiklerini söyledi. Koç, "Hiç boşuna yorulmayın, ipliğinizi pazara çıkartırız" iddiasında bulundu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı devam ederken, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ve soruları yanıtlayan Haluk Koç, Malatya'da iki askeri uçağın düşmesine ilişkin net bir açıklama yapılmadığını savundu.

Şah Fırat Operasyonu'nu eleştiren Koç, "Perdenin önünde komik, perişan, kahramanlık hikayeleri. Perdenin arkasında ise korkan, ricat eden, hukuken kendi toprağı olan bir alanı terkeden, bayrağını kendisi indiren, türlü kepazeliklerin döndüğü bir kaçış öyküsü. 'Dünya ibretle seyretmiş', breh, breh... Perdenin arkasındaki gerçekler hiç de öyle değil. İktidar pazarlamacılarına göre 'eşi benzeri görülmemiş bir başarı.' Karargahta çektirilen fotoğraflar, zannedersiniz ki Normandiya Çıkartması'nı yöneten karargah fotoğrafı" diye konuştu.

CHP-Paralel Yapı ilişkisi

Geçen hafta Kılıçdaroğlu ve bazı milletvekillerine yönelik sistematik bir kampanya ile karşı karşıya kaldıklarını savunan Koç, "Bu en karmaşık dönemde, devletin iç ve dış güvenliğinden sorumlu, adının önünde milli eki olan en önemli teşkilatının, Saray ile bağlantılı, ona biat etmiş bir bakan aracılığıyla orada kurduğu özel bir ekibin bir üretimi olduğunu söyledik" dedi.

Bir iki gazetenin dışında bu fabrikasyon haberlere kimsenin itibar etmediğini söyleyen Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hala bu tezgahı akılları sıra devam ettireceklerini düşünüyorlar. Bir psikolojik harekat yapmaya çalışıyorlar. Cemaati CHP ile ilişkilendirme, Türkiye'nin en saygın bankalarından birinin üzerine dönük birtakım oyunları CHP üzerinden tezgahlama... Bunlar komik olaylar. Bu işlerle kim uğraşıyorsa adını da biliyoruz, görev yerini de biliyoruz. Kimlerin hangi dairede, ne ürettiğini, kimlerin kurulan senaryoya itiraz ettiğini biliyoruz, kimlerin bunun inandırıcı olmadığını 'komik olmayalım' dediğini biliyoruz, 'Rezil, kepaze oluruz' dediğini biliyoruz. En üst makamdan nasıl onaylattırıldığını biliyoruz. Hiç boşuna yorulmayın, ipliğinizi pazara çıkartırız.

Burada bir söz Sayın Başbakan'a; Sayın Başbakan bu kuruluş sana bağlı olarak çalışıyor. Adının önündeki eke uygun olarak görev yapan, bu işlere bulaştırılamayan tüm çalışanları tenzih ediyorum. Bu tezgahın içine girenleri hedef alıyorum. Bu kuruluş doğrudan sana bağlı. 'Benim haberin yok' seni kurtarmaz. Ya müdahil olur bu saçmalıkların sergilenmesini engellersin ya da gülerek söylüyorum bedelini çok ağır bir şekilde ödemek zorunda kalırsınız."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler