YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haluk Koç: 'Bir sonraki toplantı...'
Haluk Koç: 'Bir sonraki toplantı...'
31 Temmuz 2015 08:55
CHP'li Koç, CHP ile Ak Parti arasındaki bir sonraki toplantının TBMM'de olabileceğini açıkladı.

Ak Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin 3'üncü toplantısı sonra erdi. Yaklaşık 8 saat süren toplantının ardından CHP adına açıklamayı parti sözcüsü Haluk Koç yaptı. Koç, bugünkü toplantıda ekonominin gündemde olduğunu söyleyerek; "Ekonomik temel programlar, sosyal programlar, sosyal destek ağları şeklinde özetleyebileceğimiz bölümler. Yine çevre, mülkiyet sorunları, kentleşme konuları ele alındı. Şunları ifade edebilirim.

Ekonomik sorunlara yaklaşımın demokrasi, demokratikleşme, hukuk devleti kavramlarıyla beraber ele alınmasının gereğinin altı çizildi. Yapısal reformların gerekliliği konusunda bir anlayış birliği ortaya çıktı ve bu ifade edildi. Yine mali disiplin, parasal konulardaki disiplin, tüm bu dengelerin gözetilerek sosyal dengelerle beraber, çevreyle beraber bunların birlikte korunmasının önemi ifade edildi. Yine tüm toplumu, tüm toplum katmanlarını kucaklayacak bir büyüme stratejisinin önemi üzerinde duruldu. Bu çerçevede birçok alt başlık değerlendirildi. Bunlar daha önceki toplantı çıkışlarında ifade ettiğimiz gibi Sayın Genel Başkanlara iletilecek ve ondan sonraki süreç Sayın Genel Başkanların bu çerçevede yapılan çalışmaların değerlendirmesiyle kendi aralarında devam edecek" diye konuştu.

BİR SONRAKİ TOPLANTI TBMM'DE

CHP'li Koç, bugüne kadar Ankara Palas Devlet Konukevi'nde gerçekleşen toplantıların ardından, 4'üncü toplantının TBMM'de yapılabileceğini kaydederek şunları söyled; "Bundan sonraki toplantımız Cumartesi günü gerçekleşecek. Bir yer değişikliği olacak herhalde. TBMM’de yapılacak. Onu Sayın Çelik açıklar herhalde."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler