YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk Başbakanımızı kucaklayarak cevap veriyor
Halk Başbakanımızı kucaklayarak cevap veriyor
15 Mart 2014 19:06
Başbakan Yardımcısı Arınç, "AK Parti'ye ne kadar haksız isnatlar yapılıyor, Başbakanımız ne kadar kötülenmeye çalışılıyorsa halk, üç misli Başbakanımızı kucaklayarak cevap veriyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM), görevine yeniden aday gösterilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin 2014-2019 yıllarına ait projelerini açıkladığı toplantıda yaptığı konuşmada, yürürlüğe giren ilgili yasa gereği beldelerin kapatılıp köylerin mahalle haline getirilmesiyle büyükşehir belediyelerinin görev alanları, yetkileri ve sorumluluklarının genişleyeceğini bildirdi.

Belediye işlerinin sevilmeden yapılamayacağını vurgulayan Arınç, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımızdan da rahmetli Erbakan hocadan da çok duyduğum için söylüyorum; 'İşin delisi olacaksınız' derdi. İşin delisi olursanız, yani 24 saat bu işleri düşünürseniz, bununla yatıp kalkarsanız ve onu kendi evladınız gibi büyütüp yetiştirmek üzere hazırlarsanız ve kendinizi o işle özdeş hale getirirseniz başarılı olursunuz. Siyasette de iş hayatında da esnaf odalarında da bu, böyledir. İşinizi severseniz, onunla yatıp kalkarsanız başarılı olursunuz. Yoksa ucundan tutmaya kalkarsanız, resmi devlet memuru hüviyetiyle meseleye bakarsanız, yani mesai kavramı içinde olaylarla bütünleşirseniz bu kadar netice alamaz, bu kadar verimli olamazsınız."

Eleştirmenin kolay olduğunu dile getiren Arınç, insanların, yapılan faaliyetleri bire bir gördüğüne dikkati çekti.

Arınç, şunları kaydetti:

"Şimdi bir aday çıkar da 'Ben yapılmış olan şu şeyi kapatacağım' derse veya 'Yapılmış olan şu şeyi yıkacağım. Şurası bu maksatla yapıldı ama ben onu şu maksada çevireceğim' derse bir iş yapmış olmaz ki. Bunlar söylenecek şey mi Allah aşkına? Bundan daha güzelini söylemeniz lazım. 'Bu azdır, ben daha çoğunu yapacağım' demeniz lazım. 'Bu 10 kişiye faydalı oldu, ben 100 kişiye faydalı olacak bir iş yapacağım. Benim önceliğim şu' diyeceksiniz. Öncelikler de burada, umumu ilgilendiren işler de burada. Bu işlere karşı 'Ben de aday oldum, bana da oy verin' demek gerçekten çok zor. O yüzden biz böyle olmalıyız. Marka haline gelmeli, marka şehirleri meydana getirmeliyiz."

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın"

Seçim çalışmaları dolayısıyla birçok ili gezdiğini anlatan Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Çokça dolaştığım yerlerin bir kısmında bu yapılan hizmetlerin yüzde 1'i bile yok. Diyarbakır'da, Bismil'de, o bölgelerin pek çoğunda binde 1'i bile yok. Orada hizmet belediyeciliği yok çünkü. Orada ideolojik kamplaşma, tarafgirlik, şiddet, baskı, devlet veya belediye kaynaklarının belli yerlere aktarılması var. Halk düşünülmüyor oralarda. Böyle bir sunumu o bölgenin bir ilinde yapsanız insanlar, 'Uzaydan mı geldi bunlar? Bunlar nasıl şeyler' diye hayret eder. Bir kısmında beceriksizlikten yapılmıyor, bir kısmında bu kadar geniş bir vizyon yok. Meseleye çok lokal, yerel bakıyorlar. Bir kısmı da maşallah çok başarılı."

Arınç, eskiden Avrupa'ya gidildiğinde Türkiye'de olmayanlar görüldüğü için insanların gözlerinin açıldığını belirtti.

Önceki yıllarda evlerin mutfak malzemelerinin bile Avrupa'dan getirildiğine işaret eden Arınç, şimdi ülke insanının dışarıdan hiçbir şeye ihtiyacının kalmadığına değindi.

Türkiye'de her şeyin çok daha güzelinin bulunduğunu ancak ulaşım, yeşil alan gibi konularda yenilikler yapılması gerektiğini söyleyen Arınç, "Madem ki her şey insan odaklıdır, Şeyh Edebali bile 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' demiş. İnsan için daha ne yapılabilir? Bu, çok basit bir özet; insanlar mutlu, huzurlu yaşamalı, güven içinde olmalı ve refah düzeyi yüksek olmalı. Amaç bu olunca bir marka şehri meydana getirmek için planlı, projeli çalışmamız, vatandaşın memnuniyetini esas almamız, coğrafi yapımızı dikkate almamız lazım" ifadesini kullandı.

Geçmişteki mitingleri ikiye, üçe katlayan mitingler yaptıklarını bildiren Arınç, "Bu seçim atmosferi, bambaşka bir hale büründü. AK Parti'ye ne kadar haksız isnatlar yapılıyor, Başbakanımız ne kadar kötülenmeye çalışılıyorsa halk, üç misli Başbakanımızı kucaklayarak cevap veriyor" değerlendirmesinde bulundu.

 

İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler