YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halaçoğlu: CHP'den özür dilemem
MHP grupbaşkanvekili ve Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu Deniz Baykal konusuna açıklık getirdi.
Halaçoğlu: CHP'den özür dilemem
12 Temmuz 2015 / 09:55 Güncelleme: 12 Temmuz 2015 / 10:05

Geçen hafta CHP'nin Meclsi Başkan adayı Deniz Baykal için söylediği 'Dinsiz Meclis başkanı' sözleri tüm kamuoyunda büyük yankı uyandıran MHP Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu konuştu.

İşte o röportajdan bazı kesitler:

‘DEVLET BEY’İN TWİT’LERİ BANA KARŞI DEĞİL’

Devlet Bahçeli Twitter’da “Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir. Söze hâkim olunmazsa tutsak düşülmesi mukadderdir” yazmış. Bunları sizi uyarmak için mi yazdı?

Hayır, bana değil. Bana tepki gösteren kişilerden bahsediyor. Devlet Bey’le konuştuk. Bana karşı bir tavır söz konusu değil. Kaldı ki ardından konuşmaların kasten çarpıtılarak fitne santralı gibi kullanılmasını da şirretlik olarak nitelendirdi.

"KONUŞMAYA DEVAM ET"

Ne konuştunuz?

“Böyle şeyler olur. Tezviratları hep yaparlar, normaldir. Siyaset bu durumlara düştü maalesef, aldırmayın. Siz konuşmanıza devam edin” dedi.

Oktay Vural, “Halaçoğlu’nun sözlerine katılmıyoruz. MHP’yi temsil etmiyor” dedi.

Sözlerinin devamında, söylediklerimin çarpıtıldığını ve yanlış bir mecraya çekildiğini de ifade etti. Parti içinde bir sıkıntımız yok.

Özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

Neden özür dileyeyim? Özür dilenecek bir söz sarf etmedim.

CHP tabanını incittiğiniz için özür dilemeyi düşünür müsünüz?

CHP’yi ya da tabanını incitmedim. “CHP dinsizdir” demedim. CHP, bana karşı değil bu lafın asıl sahibine karşı durmalıydı. Karşı çıkmaları gereken taraf AKP’ydi.

"BAYKAL'LA İLGİLİ BAŞKA ŞÜPHELERİMİZ VAR"

MHP’nin Deniz Baykal’ı desteklememe nedeni tam olarak neydi?

Çok nedeni var. Bir defa Cumhurbaşkanı’yla ne görüştü? Ki 2002’de de görüşmüşlerdi. Orada alınan kararlar vardı. İki partili sisteme gidiş vardı. Bu yıl ne konuştular, bilmiyoruz.

Deniz Baykal’ı desteklememenizin tek sebebi Baykal Erdoğan görüşmesi mi?

Baykal’la ilgili başka şüphelerimiz var.

Nedir o şüpheler?

Onlar ayrı bir meseledir. Polemiğe girmek istemiyorum.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERTÜRK

tam bir kafataşcı
 // erdoğan
cehepa ye Ak parti ğzerinden söz atıyor ama sözünün arkasında duramıyor kıvranıp duruyor.2007 seçimlerinden önce Türk tarih kurumu başkanı idi Türkleri boy boy sınıf sınıf kategorize etmişti tam bir kafataşcı olduğunu düşünüyorum...
12 Temmuz 2015 Pazar 14:34
hiç hoş değil
 // selami özde
evet gerçekten hiç hoş değil,AK Parti tabanı bu konuları aşmıştır.Radikal değildir.Ben en tabanda olan biriyim asla böyle bir düşünce yok,hoca aklından geçeni başkasına yamamaya çalıştı sanırım,o laf öylesine çıktı ama kendisine çarptı,özür dilesen ne olur dilemesen ne olur,Prof sun elitsin aydınsın!! söylediğin söz çok mu güzel Kıbrıs savaşınımı kazandın,ne bu kibir özür dilemek erdemliktir.Ben yemin ederim sizler toplumun fersah fersah gerisindesiniz,ayıp gerçekten ayıp...
12 Temmuz 2015 Pazar 11:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler