YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkı Köylü: Tapeli defterler kasıtlı olarak yapılmış!
Tapeli defterler için “"adeta bilmeyen duymayan varsa da duysun" yaklaşımıyla basılmış” diyen Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, bunun kasıtlı olarak yapıldığını söyledi.
Hakkı Köylü: Tapeli defterler kasıtlı olarak yapılmış!
31 Ocak 2015 / 07:55 Güncelleme: 31 Ocak 2015 / 08:03

Meclis Soruşturma Komisyonu belgelerinin, TBMM Genel Sekreterliği tarafından not defteri yapılarak dağıtılmasına bir tepki de, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun Başkanı AK Partili Hakkı Köylü'den geldi.

Not defteri yapılan sayfalardaki bilgi ve tapelerin, muhalefetin şerhine ait bölümler olduğunu belirten Köylü, "Adeta, 'bilmeyen duymayan varsa da bunları duysun' yaklaşımıyla yapılmış gibi görünüyor. Kabul edilebilir değil. Başka kağıt mı bulamadılar?" dedi. 

O tapeler dosyada bile yok 

Akşam'a konuşan Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün konuya ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

Soruşturma konusu iddialara ilişkin tapelerden oluşan sayfaların not defterine dönüştürülerek dağıtılması kabul edilebilir değil. Başka kağıt mı bulamadılar? Adeta, 'bilmeyen duymayan varsa da bunları duysun' yaklaşımıyla yapılmış gibi görünüyor.

Meclis'teki atık kağıtları değerlendirilmesini ben de desteklerim. Ancak bunun yolu soruşturma konusu tapelerin not defteri yapılarak dağıtılması değildir. Kağıt fabrikasına gönderilerek değerlendirilmesi gerekirdi. Not defteri yapılan sayfaların arkasındaki bilgi ve tapeler, aslında soruşturma dosyasında dahi yok. Defterde kullanılan sayfalar, muhalefet partilerinin şerh yazısından oluşuyor. Bu tapelerin Komisyon Raporu'nda da hiç yer almaması gerekirdi. Ancak muhalefet şerh yazısını son anda verince dosyaya girmiş oldu. 

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler