YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakimden duruşmada şok sözler!
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, vatandaşa yumruk attığı, davanın duruşmasında hakimle ilginç bir diyalog yaşandı.
Hakimden duruşmada şok sözler!
28 Mayıs 2015 / 15:16 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 15:44

Hakim Ali Belen, Sarıgül'e hitaben "İnşallah bu davada Sayın Başkan kazanırsınız da bu davada başka bir... Seçimde şansınız nasıl? Umutlu musunuz, kazanır mısınız?" diye sordu.

Eski Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul milletvekili adayı Mustafa Sarıgül'ün, Feshane'de katıldığı etkinlikte Mustafa Suver isimli vatandaşa yumruk attığı, Suver'in de Sarıgül'e hakaret ettiği iddiasına ilişkin davaya devam edildi.

Burada bulunmaktan son derece üzgünüm

Savunma yapan Sarıgül, burada bulunmaktan son derece üzgün olduğunu belirterek, "İçeriye girdiğimizde (Feshane), o kalabalıkta sadece bu kardeşimizle (Mustafa Suver) itişmekten başka bir şey olmadı. Feshane kalabalıktı. Ben bütün yurttaşların haklarını savunuyorum. Niye kardeşime öyle bir şey yapayım?" diye konuştu.

Hakim Belen'in "Suver'in küfür ettiğini duydunuz mu?" sorusunu Sarıgül, "Çok kalabalıktı, küfür falan duyulacak bir ortam değildi. Zaten ayrıca bizi onore edecek şeyler söyledi" diye yanıtladı.
Şikayetinin sürüp sürmediği sorusu üzerine Sarıgül, "Şikayetlerimiz karşılıklı sürmektedir" dedi.

İnşallah Sarıgül kazanır da...

Hakim Ali Belen, davaya ilişkin ara kararını açıklarken, Sarıgül'e hitaben "İnşallah bu davada Sayın Başkan kazanırsınız da bu davada başka bir... Seçimde şansınız nasıl? Umutlu musunuz, kazanır mısınız?" diye sordu.

Sarıgül, "Demokrasi, inşallah. Kazanırsak da dokunulmazlık istemiyoruz" dedi. Ali Belen'in "Ciddi misiniz?" sorusuna Sarıgül, "Kesinlikle" karşılığını verdi. Hakim Belen Sarıgül'e, seçimde başarılı olması dileğinde bulundu.

Taraf avukatlarına dinletilmesini istedikleri tanıkların hazır edilmesi için süre veren Belen, duruşmayı 7 Ekim'e erteledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler