YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür'ün yerine kim geçecek?
AK Parti'den dün istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, TBMM Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu Sözcülüğü de sona erdi.
Hakan Şükür'ün yerine kim geçecek?
18 Aralık 2013 / 11:00 Güncelleme: 18 Aralık 2013 / 15:36

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, duyurduğu uzun bir açıklamayla AK Parti'den istifa eden Şükür'ün Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu Sözcülüğü, İçtüzük'ün "Komisyon üyeliklerinde boşalma" başlıklı 22. maddesine göre sona eriyor.

Komisyonda, AK Parti'nin 10, CHP'nin 4, MHP'nin 2 ve BDP'nin bir üyesi bulunuyor. Şükür'ün üyeliğinin sona ermesiyle, AK Parti'nin komisyondaki üye sayısı 9'a düştü. TBMM Başkanlığı, AK Parti'ye düşen bir üyelik için isim bildirilmesi amacıyla AK Parti Grubu'na yazı yazacak. AK Parti'nin ismi bildirmesinin ardından toplanacak olan komisyon, yeni sözcüyü seçecek.

İçtüzük'ün 22. maddesi şöyle: "Mensubu olduğu siyasi parti ile üyelik bağı sona eren veya Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grup kurma hakkını kaybeden bir siyasi partiye mensup olan milletvekillinin komisyon üyeliği kendiliğinden sona erer. Noksan üyelik en kısa zamanda tamamlanır."

tokatlı
 // tokatlı
Hakan Şükürün yerine tabiki Zeyit aslan geçer.Nasıl fikir ama...
18 Aralık 2013 Çarşamba 13:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler