YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür'e AK Parti'den cevap geldi
17 Aralık darbe operasyonundan bir gün önce AK Parti'den istifa eden eski milli futbolcu ve İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün "İstifama engel olmak için bakanlık teklif ettiler" iddiasına cevap geldi.
Hakan Şükür'e AK Parti'den cevap geldi
04 Kasım 2014 / 20:07 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 20:12

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Şükür'ün iddiasının siyaset anlayışında yer almadığını belirtti. Soylu, "Hakan Şükür'ün açıklamalarının bir hezeyan olduğu kanaatindeyim. Ben böyle bir şey duymadım" dedi.

Bakanlık teklifi doğru mu?

İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, bir dergiye verdiği röportajda AK Parti hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Şükür, "Size istifa etmeden önce bakanlık teklif edildiği söyleniyor?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Açık net söylüyorum, partinin ileri gelenlerinden, başbakana yakın biri vasıtasıyla, -ismini gerektiği zaman söyleyeceğim-, istifa etmeden 3 hafta önce 'yakında bakansın, buna göre hazırlıklarını yap' dendi. Hatta ve hatta istifa ettiğim, telefonlarımı kapattığım gün bütün o yetkili kişiler yakınlarımı arayarak döndürmeye çalıştılar ve bunu söylediler bana.

'Bakan yaptık adamı, istifa etmesin' dediler. Ben sadece bir olaya bakarak istifa etmedim. Ama 'Hocaefendi istedi diye istifa etti' dediler. Hiç alakası yok. Daha önce istifa etmeyi düşündüğümü partili birçok milletvekili arkadaşıma dillendirmiştim. Hepsi biliyor bunu."

Ak Parti'nin böyle bir siyaset anlayışı yok

Şükür'ün bu açıklamasına AK Parti'den tepki geldi. AK Parti Teşkilat Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Şükür'ün iddia ettiği gibi bir siyaset anlayışının AK Parti'de olmadığını söyledi.

Partisinin bu şekilde bir 'bakanlık' teklifinde bulunmayacağını belirten Soylu, "Yani böyle bir şekilde bakanlık teklif edilebileceğini düşünmüyorum. Siyasetin ve AK Parti siyasetinin böyle bir usulünün olduğunu da düşünüyor değilim. Hakan Şükür'ün açıklamalarının bir hezeyan olduğu kanaatindeyim. Ben böyle bir şey duymadım" diye konuştu. 

 

AKİT

22:19
 // Saliha Koç
Neden bu adama Torinolu Şaban dediklerini daha iyi anlıyorum....
04 Kasım 2014 22:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler