YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür yeniden vekil olacak mı?
Hakan Şükür yeniden vekil olacak mı?
31 Mart 2015 19:28
Gülen Örgütü'ne yakınlığı ile bilinen bağımsız milletvekili Hakan Şükür, 7 Haziran seçimlerinde tekrar aday olup olmayacağını da açıkladı.

AK Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, 7 Haziran seçimlerinde milletvekilliği için yeniden aday olabileceğini söyledi. Seçimlere bir partinin çatısı altında da girebileceğini ifade eden Şükür, kesin kararını bir kaz günü kadar açıklayacağını söyledi.

Hakan Şükür, Bugün TV'de Erkam Tufan'la Analiz programına katıldı. Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili adayı olmak yönünde sinyal veren Şükür "devam etme düşüncesi yönünde bir görüşüm var. Bu bağımsız olur, bir parti de olur. Teklif var demek istemiyorum. Bir kaç güne kesin kararımı vereceğim." dedi.

AK Parti bir seçim kaybederse biter mi?

Mahçupyan'ın "AKP bir seçim kaybederse biter" sözlerini de değerlendiren Şükür, bu sözün farklı farklı şekilde yorumlanabileceğini belirterek Türkiye'de başarının kriterinin olamdığını başarısızlığın ise hiç olmadığını ifade etti. Makam yükselmenin bir ölçüsü olması gerektiğini belirten Şükür, "Seçim kaybedilebilir. her şey seçim kazanmak için yapılmaz" dedi.

Şükür tekrar aday olacak mı?

"Tekrar milletvekili adayı olacakmısınız?" şeklindeki soruya ise Şükür'ün cevabı şu şekilde oldu: "Buna cevabım kesin olmayacak. 4 senelik siyasi yaşamım içinde çok kötü şeyler gördüm. Söyleyemediğim şeyler oldu. Ama son dönemde, yasaların çıkışına bakarak demokratik katılımın eksikliğini görüyorum. Başkanlık sistemi zaten fiilen uygulamada, anayasa ayaklar altında.

Bu anlamda 4 senelik süreç kendi adıma, Anadolu nefesli çok güzel insanlar var ve onlar buralarda olmalı diye düşünüyorum. Bu yapının değişmesi lazım. Bu nedenle devam etme düşüncesi yönünde bir görüşüm var. Bu bağımsız olur, bir parti de olur. Teklif var demek istemiyorum. Bir kaç güne kesin kararımı vereceğim."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler