YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür Paralel Yapı'nın bir elemanı
Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına katıldı. Metiner, AK Parti'den istifa eden Hakan Şükür hakkında 'paralel yapının elemanı' ithamında bulundu.
Hakan Şükür Paralel Yapı'nın bir elemanı
21 Şubat 2014 / 13:39 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 13:42

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programı AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'i konuk etti. Metiner, Türkiye'nin sıcak gündemi 'paralel yapı' tartışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Metiner'in o açıklamaları

17 Aralık Operasyonu'na dair açıklamalarda bulunan Metiner, geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde ayakkabı kutularından çıktığı iddia edilen 4,5 milyon dolarla ilgili de konuştu.

"O ayakkabı kutuları mizansen olabilir"

Metiner, konuyla ilgili şunları söyledi:

'Bir evde 4.5 milyon dolar para bulunduğunu gördün mü? Toprağın altında da silahlar çıkıyordu bir dönem, fışkırıyordu. O silahların Ergenekon'un silahları olduğuna inanıyor muydun? Dün beni kandıranlar bugün seni kandırıyorlar. Görmediğin kutular üzerinden... O paralel yapı o kutuları o şekilde çekti. Mizansen olmadığını nereden biliyorsun? Dün bizi kandırdılar, bugün sizi kandırıyorlar.'

"Silivri'de bir saat dahi kalmaması gerekenler var"

Ben bugün Fatih Hilmioğlu'nun bırakılmasından en çok memnuniyet duyanlardan biriyim. Bugün Silivri'de bir tek saat dahi orada kalmaması gereken onlarca insan var.

"Mahkemekeri bize bağlayın, bırakalım"

(O zaman bırakın onları sorusuna) Mahkemeleri bize bağlayın bırakalım. Mahkemeleri bize bağlayın, içerde bir tek masum insan bırakır mıyız bırakmaz mıyız o zaman görürsünüz.

"Yeniden yargılamanın önü açılmalı"

İlker Başbuğ neden çıkmasın? Bu iddianame yasa dışı dinlemelerle, teknik takiplerle elde edilen deliller yok hükmündedir. Ergenekon'da da 17 Aralık'ta da... Yeniden yargılamanın önünü açmamız gerekiyor.

Geçmişte tapelerle bizi kaldırdılar

Geçmişte bizi kandırdılar, bir takım tapeler koydular önümüze, bu bunu yaptı, şu şunu yaptı diye. Şimdi size yapıyorlar. Biz aldatıldık, siz neden aldatılıyorsunuz?

"Günay aslına rücu etti"

Metiner, AK Parti'den istifa eden eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay hakkında 'Ertuğrul Günay aslına rücu etti. CHP'yi CHP'den daha fazla savunur hale geldi bugün' diye konuştu.

"Hakan Şükür Paralel Yapı'nın elemanı"

Metiner, AK Parti'den istifa eden Hakan Şükür hakkında da 'paralel yapının elemanı' ithamında bulundu.

Metiner'in Şükür ile ilgili söyledikleri ise şöyle: 'Hakan Şükür bir eleman olarak gelmiştir, kendisine verilen görevi yapmıştır ve kendisine verilen talimat doğrultusunda da ayrılıp gitmiştir. Paralel yapının bir elemanı olarak gelmiştir.'

 // firat
Slm bu paralel yapi cozulmeseydi ulkemizi cok buyuk ve citti tehlikeler bulacakti gibi zaten bn uzun yillardir terorun bukadar etkili olmasini anliyamiyodum meyersem devlet icindeki laf gambazcilari saglamis ginede allahin dediyi olur kib....
25 Mayıs 2015 20:13
neyi tartışıyorsunuz
 // mehmet pekmez
kendi tırını komutanını yani yüzbaşıyı bir çavuşun yere yatırıp kelepceledigi bir ortamda dahaneyi tartışıyorsunuz tarihinizi bir okuyun araştırın parelel yapğıların sadece adı deyişir menderesin zamanında genel kurmay başkanını yası adada bir üst tegmen tekmeliyor bu şerefsiz vatan hainleri dünde vardı bu günde siz boşu boşuna tartışıp ta bu şerfsizleri sevindirirseniz yarında olacaklar başka birismle dün ergenekon bu gün paralel yarın ne olur bilemem müslümanı yılan birdeliktenbir kere sokar...
22 Şubat 2014 Cumartesi 00:37
hain casus
 // mtn dgrmnci
hakan casusluktan yargılansın...
21 Şubat 2014 Cuma 15:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler