YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür ne kadar para aldı?
Hakan Şükür ne kadar para aldı?
03 Nisan 2013 07:30
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Hakan Şükür'e 4 Aralık 2008-4 Aralık 2012 tarihleri arasında haftada 14 bin TL, 2011 yılı Ocak ayındaki programları için toplamda 42 bin TL ödeme yapıldı'' dedi.

TBMM Genel Kurulu’ndan milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakan Şükür'e 4 Aralık 2008-4 Aralık 2012 tarihleri arasında haftada 14 bin TL ödeme yapıldığını belirtti. Ocak 2011’in programları için toplam 42 bin TL ödeme yapıldığını kaydeden Arınç, ''2009-2010 lig sezonu boyunca Şükür'ün katıldığı programların toplamda 1 milyon 440 bin TL değerinde sponsorluk geliri bulunduğundan kendisine ödenen ücretler buradan karşılandı. 2011 yılının Ocak ayının son haftasından en son katıldığı aynı yılın Mayıs ayına kadar gerçekleştirilen programlar dış yapım olduğundan Şükür'e ne kadar ücret ödendiği hususu ilgili firmanın bilgisi dahilindedir'' dedi.

Türkiye'de 22 ulusal, 184 yerel ve 14 bölgesel olmak üzere toplam 220 karasal televizyon yayın kuruluşu olduğunu söyleyen Arınç, ''Ulusal yayın yapan herhangi bir televizyon kanalına terör örgütü PKK tarafından maddi destek verildiğine ilişkin RTÜK'e yapılmış bir bildirim yok'' dedi.

RTÜK'ün programları yayınlandıktan sonra denetlediğini belirten Arınç, yayından önce müdahale etme yetkisinin bulunmadığını kaydetti. Arınç, RTÜK'ün düzenleme yetkisi çerçevesinde çeşitli çalışmalar da yaptığını belirterek, bunlardan birinin Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi ile yapılan çalışmalar olduğunu kaydetti. Arınç “Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadele Görsel-İşitsel Medyanın Rolü” adlı rehber niteliğinde kitapçık hazırlandığını da kaydetti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler