YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hakan Şükür kendine yakışanı yaptı"
"Hakan Şükür kendine yakışanı yaptı"
21 Aralık 2013 10:05
Edirne’nin Uzunköprü ilçesine gelen CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, İstanbul’daki operasyon, İstanbul Belediye Başkan Adayı ile Belediye Başkan Adaylarının açıklanması ve Hakan Şükür’ün istifası konularında açıklamalarda bulundu. 

"Bu millet bunu yutmaz"

Milletvekili Tunay, Türkiye’ye karşı her zaman büyük oyunlar oynandığını ifade ederek, "Siz Doğu’yla Batı arasında bir köprüyseniz, sizin 600 yıllık İmparatorluk 90 yıllık Cumhuriyet geçmişiniz varsa ve Allah’ın lütfettiği Anadolu coğrafyası gibi bir coğrafyaya sahipseniz, yer altı ve yer üstü kaynaklarınız varsa, bu ülke her zaman birilerinin oyunlarına maruz kalacaktır.

Odada ayakkabı kutusu içerisinde yakalanan 4,5 milyon doları dış güçler mi o kutunun içine koydu? Odada çıkan 6 tane kasayı dış güçler mi o odaya koydu? Para sayma makinesini ve telefonla basına yansıyan konuşmaları dış güçler mi yaptırdı?

Sen açık vermeyeceksin bunlar olursa sen de bunların sonuçlarına katlanacaksın. Yargı süreci devam ediyor yargı sürecini bekleyeceğiz. Peşinen herkes suçludur demek doğru bir yaklaşım değil. Bu siyasi etik olarak ta uygun olmaz. Ama yargı süreci devam ederken bütün saydığım bu örnekler varken bunları bir kenara bırakıp her şeyi dış güçlere bağlarsanız bu millette bunu yutmaz" dedi.

"İstanbul'u kazanmak 81 ile eş değer"

İstanbul'u kazanmanın 81 ile eş değer olduğunu dile getiren Yunay, "Cumhuriyet Halk Partisi 1989 yılında İstanbul’u kazandı 1994’te kaybetti. O günden bugüne Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul’da seçim kazanamadı ve aynı şey Ankara içinde geçerli.

Cumhuriyet Halk Partisi şunun bilincinde; artık herkes iktidar olmak istiyor. Son günlerde yaşanan olaylarla ibre Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana. Cumhuriyet Halk Partisi hata yapmaz, doğru adayları belirlerse ve iktidarın çalıştığından iki kat daha fazla çalışırsa seçimlerde çok başarılı olabilir" dedi.

İstanbul Adayı için anketler yapıldığını ve anketlerin sonuçlarının yakın zaman içerisinde açıklanacağını kaydeden Tunay, "Anket sonuçlarından Mustafa Sarıgül, Gürsel Tekin veya başka bir Aday Adayı çıkıyorsa adayımız o olacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisinin artık hata yapma gibi bir lüksü yok. Herkes de İstanbul’u kazanmanın diğer 81 ile eş değer olduğunu da biliyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin İstanbul’da bir seçim yenilgisi Adalet ve Kalkınma Partisi için sonun başlangıcı olur. Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimi kiminle kazanabiliyorsa en çok oyu kiminle alabiliyorsa onu Aday göstermek zorunda" diye konuştu.

"İnce eleyip sık dokuyoruz"

22 Aralık Pazar günü Parti Meclisi toplanacağını anımsatan Tunay, Türkiye genelindeki birçok il ve ilçelerin adaylarının Pazar günü yapılacak olan Parti Meclisi toplantısında açıklanacağını geriye kalan il veya ilçe adaylarının 5 Ocak’a kadar tamamlanacağını kaydetti.

Tunay, "Adayları en geç açıklayan parti biziz ama bizde en demokratik temayüller işleniyor. Çoğu il ve ilçemiz de anketler ve temayüller yapıldı. Bu seçimler bizim için çok önemli olduğu için hata yapmak istemiyoruz hata yapmak istemediğimiz içinde ince eleyip sık dokuyoruz" açıklamasında bulundu

"Hakan Şükür yakışanı yaptı"

Hakan Şükür'ün Ak Partiden istifasını da değerlendiren Tunay, "Hakan Şükür kendince doğru bir duruşu sergiledi. Hakan Şükür’ün futbolculuk hayatını ve o zamanki yıllarını biliyoruz. Her zaman kendisinin hoca efendiye olan yakınlığını söylemiştir.

Söylediklerinin akabinde de bir davranış sergiledi. Özellikle son zamanlarda yapılanları ve dershane sürecini kabul edemediğini bu yüzdende ayrıldığını söyledi. Hakan gönülden bağlı olduğu insanlara yapılan şeylerin doğru olmadığını ve kabul etmediğini belirterek kendince ve bence de doğru bir davranış sergiledi. Tabi AK Parti’de bunun yansımaları nedir bilemem. Bundan sonrada Hakan’a hayatında başarılar diliyorum’’dedi.

 

İHA

10:39
 // erdal san
yakinda hocaefendisinin emri ile chp ye katilir . bomboş adam...
22 Aralık 2013 10:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler