YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'i şaşırtan plaka
Gürsel Tekin'i şaşırtan plaka
12 Mayıs 2013 17:49
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri Ankara’da Ankara Klasik Otomobilciler Klubü (AKOK) üyeleri ile bir araya geldi.

İKOD ve AKOK üyeleri Armada Alışveriş Merkezi önünde buluştular. Burada klasik otomobil sahipleri arabalarını alışveriş merkezine gelen vatandaşların beğenisine sundular. İKOD Başkanı Serkan Okay, araçların sahipleri değil emanetçileri olduklarını söyleyerek, “Bu araçların bir döneme damgasını vurmuş bu tarihi değerlerin geleceğe taşınması adına mücadele veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu Rasim Öztekin, kendileri için arabaların nostaljik değeri olduğunu belirterek, “Küba’ya gittikten sonra mütevazi olarak klasik araba aldım”

Öztekin bir senedir 1963 model Chevrolet İmpala marka aracın sahibi olduğunu kaydederek, organizasyona da sosyal aktivite olarak katıldığını ifade etti. Öztekin, “”Gezerken hem arabanızı denemiş oluyorsunuz, hem de beraber olmuş oluyorsunuz” şeklinde konuştu.

Daha sonra klasik otomobilciler derneğinin buluşma noktasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin geldi. Buradan Tekin alan klasik otomobilciler CHP Genel Merkezi’ne hareket ettiler.

Burada klasik otomobilcilerle görüşen Tekin, klasik otomobillere binerek sahiplerinden bilgi aldı.

Bir otomobildeki 'AK' plakasını gören Tekin'in ‘Bu ne’ şeklindeki sözlerine aracın sahibi ‘Kendisinin AK Parti ile alakası olmadığını ve bu arabanın yapıldığı yıl Başbakan Erdoğan'ın 3 yaşında olduğunu söyledi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler