YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'den şok hamle
Gürsel Tekin'den şok hamle
21 Ağustos 2014 18:20
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Alman gizli servisiyle ilişkili olduğu iddiası üzerine TBMM Başkanlığı'na başvurarak dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, CHP ve kendisine yönelik hakaret ve iftiraların sistemli bir şekle dönüştüğünü ifade ederek, "Bu haberleri yazanlar hakkında 100 bin liralık dava açtım. Yargıda kendileriyle hesaplaşacak ve yazdıkları yalanları ispatlamalarını isteyeceğiz" dedi. Tekin, iddialar üzerine dokunulmazlığının bir an önce kaldırılmasını talep ettiğini belirtti.

Haberi yapan gazetenin CHP'yi Alman gizli servisi BND ile ilişkilendirmeye çalıştığını anlatan Tekin, haberlerde somut kanıt gösterilmediğini, tarih, yer ve saat verilmediğini kaydetti.

Tekin, haberleri yazanlar hakkında meslek ilkeleri açısından Basın Konseyi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği'ne de şikayette bulunacağını ifade etti.

Gürsel Tekin'in, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda da haberi yazanlar ve gazete sorumlularının "basın yoluyla hakaret" ve "iftira" suçlarını işlediği öne sürüldü.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler