YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'den istifa yorumu
Gürsel Tekin'den istifa yorumu
18 Nisan 2013 12:57
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç’ın istifasının gerekçesini bilmediğini belirten CHP’li Gürsel Tekin, “Bunlar son derece doğaldır, normal. Bu çok abartılacak bir şey değildir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Beyoğlu’nda İstanbul Hamamcılar Odası’nın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP’li Gülseren Onanç’ın istifasıyla ilgili konuşan Tekin, “Türkiye’de her siyasi partide perde arkasında çok şeyler aranabilir. Ama perdesiz ev olan bir parti var o da CHP’dir. CHP’nin arkasında bir perde aramak doğrusu mantıklı değildir.

Siyasi partilerin kurumsal kimliğini partinin genel başkanı ve parti yöneticileri temsil eder. O açıdan Sayın Genel Başkan Yardımcımız hangi gerekçeyle istifa etti, doğrusu kendisiyle görüşme imkanım olmadı. Görüştükten sonra söyleyebilirim. Bunlar son derece doğaldır, normal. Bu çok abartılacak bir şey değildir” dedi.

Tekin, Onanç’ın istifasıyla ilgili ortaya atılan iddiaların hatırlatılması üzerine ise, “Eğer barışı savunduğu için bu partide insanlar tecrit edilmiş olsaydı başta Gürsel Tekin’i tecrit etmeleri gerekiyordu. Gürsel Tekin’in bir oğlunun isimi Barış, birinin ismi Ulaş’tır. Bizim vazgeçemeyeceğimiz bir tek şey var barıştır. Bu süreci götüren iki parti, faili meçhul süreci götüren iki siyasi parti ‘CHP olmadan olmaz’ diyor.

11 yıldır iktidar olan bir siyasi parti, bugüne kadar CHP ile hangi süreci götürmüştür. Sayın Genel Başkanımızın 4+4+4 görüşme talebini nezaketsizlik olarak kabul eden Sayın Başbakan’ın ‘zaman kaybıdır, ne görüşeceğim’ dediğini hiçbirimiz unutmamalıyız. CHP asla barışa karşıdır” şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun, “İstifayı nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna ise Tekin, “İstifanın tam gerekçesini bilmiyorum. Türkiye’de siyasi partiler içerisinde kendisiyle, partisiyle, ülkesiyle, ailesiyle barışık bir tek lider var onun da adı Kemal Kılıçdaroğlu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar gerçekten demokrasi adına, özgürlükler adına parti içerisindeki hoşgörüsünü birçok arkadaşımız ne yazık ki çok farklı değerlendirdi. Bundan sonra Sayın Genel Başkanımızın tavrı daha net olacak bunu herkesin bilmesi gerekir. Hiç kimse burayı başka bir mana arayıp, barışa bağlamaya kalkmasın. Bunu kendimize hakaret sayarız” yanıtını verdi.

 

İHA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler