YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'den Erdoğan'ın sözlerine eleştiri
Gürsel Tekin'den Erdoğan'ın sözlerine eleştiri
25 Kasım 2014 14:43
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Kadın ve erkeklerin eşit olduğu bir dünyayı kurana kadar mücadeleye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Tekin, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'ndeki konuşmasını hatırlattı.

"Kadınların fıtratında AKP iktidarına karşı direnmek vardır" ifadesine yer veren Tekin, zirvede, kadın cinayetlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlatmak isteyen bir kadına şiddet uygulandığını belirterek, bunu kınadı.

İktidarın, yaşam hakları için mücadele eden kadınları susturamayacağını savunan Tekin, şunları kaydetti:

"Kadın kardeşlerim adına bir kez de ben soruyorum; 2014 yılında kaç kadın öldürüldü  Kadın Bakanlığı neden kurulmuyor  İstanbul Sözleşmesi hükümleri neden uygulanmıyor  6284 sayılı koruma kanunu hükümleri neden uygulanmıyor  Kadın ve erkek eşitliği kadın cinayetlerini durdurmak için bu kadar önemliyken neden kadınlarla erkeklerin eşit olmadığı söyleniyor  Hükümet kadın cinayetleri dursun istemiyor mu  Bu sorulara cevap alana kadar, kadın ve erkeklerin eşit olduğu bir dünyayı kurana kadar mücadeleye devam edeceğiz."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler