YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'den büyük gaf
Gürsel Tekin'den büyük gaf
17 Kasım 2009 11:23
CHP'li Tekin,"Metrobüs zamları Dersim'den daha önemli" diyerek büyük bir gafa imza attı

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Onur Öymen’in Dersim isyanı ile ilgili açıklamalarına ilişkin Ümraniye Tunceliler Derneği’ni ziyareti sırasında protestolarla karşılaştı. Tekin, metrobüs zamları Dersim'den daha önemli diyerek büyük bir gafa da imza attı.

Tekin, “Bu Sayın Öymen’in kişisel düşüncesidir, kendisi dışında bu düşünceyi kabul eden hiçbir parti yöneticisi olmamıştır” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Öymen’i istifaya davet etmesini haklı bulduğunu belirten Tekin, gazetecilerin sorularına da sinirlendi. “Ulaşıma yüzde 45’lik zammın bu konudan daha önemli olduğunu düşünüyorum. Neden bu konuyu sormuyorsunuz?” diye çıkıştı.

CHP’DEN İSTİFA EDİN ÇAĞRISI

TUDEF Başkanı Özkan Tacer Tekin’in kendilerine protestolarında haklı olduklarını söylediğini belirterek “CHP içerisinde bulunan başta tüm Dersimliler olmak üzere tüm devrimci, demokrat, solcu ve ilerici CHP’lilerin partiden istifa etmesini talep ediyoruz. Bu işin tek başına Öymen’in üzerine bırakılarak, ifadeler sadece Öymen’in ifadeleriymiş gibi gösterilmesini de doğru bulmuyoruz. Bu görüşün sadece Öymen’in görüşü olduğunu düşünmüyoruz” diye konuştu.

Star
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler