YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin'den Bülent Arınç'a çağrı
Gürsel Tekin'den Bülent Arınç'a çağrı
27 Ocak 2014 16:41
CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, Sarıgül ile ilgili iddialarının gerçeklik payı olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, bir basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Merkez'de gerçekleşen toplantıda, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'a çağrıda bulunan Tekin, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Bir gazetecinin, Başbakan'ın Şişli Belediyesi'ndeki yolsuzluklara ilişkin yaptığı açıklamaları ve şuan CHP İstanbul Büyükşehir adayı olarak gösterilen Sarıgül'ün partiye alınmasıyla ilgili sorduğu soruya Tekin, "20 yıl İstanbul'un sorumlusu AK Parti'dir. Yani 20 yılık belediyecilik süreçleri var. 11 yılda merkezi iktidar” diye konuştu.

“Kirlenmiş siyaseti arındıralım”

Herhangi bir ilçe belediyesinin imar uygulama yapma yetkisinin olmadığını kaydeden Tekin, şöyle devam etti:

“Yapmışsa da mutlaka Büyükşehirle işbirliği içinde yapmıştır. Bu soruları soruyorsa Başbakan. Bu soruların muhatabı Topbaş’tır. Sorun nerede yolsuzluk varsa, nerede organize işler varsa, nerede yetimin hakkı yenilmişse hep beraber hesap sormazsak namussuzum ama gelin kirliliklerimizi kapatalım. Kirliliklerimizi kapatmak için ona buna çamur atarak bu kirlilikleri kapatamazsınız. Sayın Arınç’a seslenmek istiyorum. Ayın 18’indeki yani 17’sine darbe diyorlar ya keşke bütün darbeleri yolsuzluklar üzerine yapabilselerdi o darbelerin en büyük destekçisi ben olurdum.”

Bu ülkede yolsuzlarla hesaplaşılacaksa İmar A.Ş’ye girildiği andan itibaren kirli siyasetin temizleneceğini ileri sürerek, “İmar A.Ş yi kapatırsanız kirlilikle mücadele edemezsiniz. Gelin Türkiye’de yeni bir sayfa açalım. Temiz siyasetin önünü açalım. Kirlenmiş siyaseti arındıralım. Bunun bir tek yolu var. Bütün bu pislikleri ortadan kaldıralım” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler