YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin ve CHP basın özgürlüğü için tehdit oluşturuyor
Gürsel Tekin ve CHP basın özgürlüğü için tehdit oluşturuyor
21 Şubat 2015 15:45
Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Gürsel Eser, "Gürsel Tekin ve CHP, basın özgürlüğü için tehdit oluşturuyor'' dedi.

 

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser, "Gürsel Tekin ve CHP, basın özgürlüğü için tehdit oluşturuyor'' ifadesini kullandı.

Eser, yaptığı yazılı açıklamada, Tekin'in genel seçimler arifesinde, iktidara gelmeleri halinde ilk iş olarak 'bazı gazetelere el koyarak susturmakla' tehdit ettiğini, bu açıklamasıyla kendisinin ve iktidara gelmesi halinde partisinin, basın özgürlüğü önünde ciddi bir tehdit oluşturduğunu alenen beyan ettiğini belirtti. 

Tekin'in bu tavrının, basın özgürlüğüne bakışını açıkça ortaya koyduğunu kaydeden Eser, sendika olarak bu düşman anlayışı şiddetle kınadıklarını bildirdi. Eser, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Her fırsatta basın özgürlüğünden dem vuran CHP'nin Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisine mensup bir milletvekilinin isminin, Sümeyye Erdoğan suikasti girişimi olayında adının geçmesi üzerine panik içerisinde akla ziyan açıklamalarda bulundu. Sayın Tekin, nasıl oluyor da ancak diktatörlük rejimlerinde rastlanabilecek bir uygulamadan, gazetelere el koymaktan, özgür basını susturmaktan bahsediyor. Sürekli basın özgürlüğü çağrısıyla yola çıktığını iddia eden Sayın Gürsel Tekin’in dünkü açıklamalarından da anlaşılacağı gibi aslında hiçbir zaman gerçek basın özgürlüğü istemediği, sadece kendine yandaş basının özgürlüğü için çaba harcadığı açıkça anlaşılmaktadır.

 Her fırsatta Türkiye’de basına sansür uygulandığı, hükümete muhalif basının susturulmak istendiği söylemiyle yurt dışında ülkesini kötüleyen CHP ve yönetiminin, bilinç altı yansımalarını gördük dünkü açıklamalardan. Gürsel Tekin ve CHP basın özgürlüğü için tehdit oluşturuyor."

 

AA

Gerçek yüzleri ortaya çıkıyor...!!!
 // Muhafız
Peygamber Efendimizin karikatürünü yayımlayan Cumhuriyet gazetesine basın özgürlüğü adı altında destek verirken iyiydi de;kendi partilerinin pisliklerini yayımlayan gazeteleri basın özgür değildir deyip neden susturmaya çalışıyor acaba???!!!işini gelince basın özgürdür diyor;işine gelmeyince basını susturmaya çalışıyor;şimdi bütün vatandaşlarımız bu CHP'nin ikiyüzlü tavrını görerek kimin özgürlükten yana olduğunu karar vermelidirler...!!!...
22 Şubat 2015 Pazar 00:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler