YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin tarım işçileriyle sohbet etti
Gürsel Tekin tarım işçileriyle sohbet etti
20 Eylül 2013 07:45
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Adana'da tarım işçileriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Anadolu'nun farklı kentlerinden gelen tarım işçilerinin toplandıkları merkez Yüreğir ilçesi Doğankent Mahallesi'ne gelen Tekin, işçilerin bulunduğu araçları gezerek bir süre sohbet etti.

Araçlardaki çocuklara dikkati çeken Tekin, "Bu insanların TÜİK verilerinde işveren olarak gösterildiğini" savundu.

İşçilerin taşındığı araçların da kazalara müsait araçlar olduğunu dile getiren Tekin, geçtiğimiz aylarda Adıyaman'da meydana gelen iki kazada 24 tarım işçisi kadının hayatını kaybettiğini ve hiçbirisinin sosyal güvencesinin bulunmadığını hatırlattı.

Tekin, şöyle konuştu:

"TÜİK yöneticileri bir gün buraya gelmişler midir Buradaki insanlarımızın işveren gibi bir hali var mı Bir ay sonra geldiğinizde bu manzaranın yüz katını göreceksiniz. Buradaki insanların hiçbirisinin sosyal güvencesi yok. Araçları gördünüz, 30 yıllık araçlar, her türlü kazaya müsait. Hani parlamentoda 'başörtülü kadın olsun mu, olmasını mı' diye ilgilenenler, Adıyaman'da kazada ölen 24 başörtülü kadının ölümleriyle ilgilenmiş olsalardı... En azından merak edip de onların çocuklarının, annelerinin babalarının hangi ızdırapları çektiklerinden haberleri var mı acaba."

Bir buçuk yıl önce yine Adana'da tarım işçilerini ziyaret ettiğini anımsatan Tekin, "Biz buradan ayrıldıktan sonra araçlara ceza yazılmıştı. Böyle bir şey yapılırsa kıyameti koparmazsam adım Gürsel olmasın" dedi.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler