YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaratten' suç duyurusu
Gürsel Tekin hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaratten' suç duyurusu
19 Ocak 2016 14:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parti Meclisi bildirisindeki ifadeler nedeniyle CHP Genel Sekreteri Tekin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parti Meclisi bildirisindeki ifadeleri nedeniyle CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından verilen suç duyurusu dilekçesinde, Tekin'in kamuoyuyla paylaştığı 15 Ocak 2016 tarihli parti bildirisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "yargıyı etkilemek, mafya liderini himaye etmek ve mafya lideri üzerinden akademisyenleri tehdit etmekle" suçlandığı belirtildi.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'a atfedilen fiiller, hakaret kastıyla uydurulmuş iftiralardan ibarettir" ifadesi kullanılan dilekçede, Tekin'in, ifadeleriyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işlediği bildirildi.

Dilekçede, "Cumhurbaşkanına hakaret" eden kişinin bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacağı, suçun alenen işlenmesi halinde ise verilecek cezanın altıda bir oranında artırılacağı hatırlatıldı.

Makamına yönelmeyip, kişiliğine karşı işlenmiş de olsa "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunun, kişilere karşı suçlar içinde görülmemesi gerektiği kaydedilen dilekçede, Tekin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak onur, şeref ve saygınlığını rencide edici ifadeler kullandığı bildirildi.

Dilekçede, Tekin hakkında üzerine atılı suçtan soruşturma yapılarak, kamu davası açılması talep edildi.

 

AA

esas mafya varsa...!!!
 // Muhafız
Esas mafya ;senin gibi TRT'yi basıp ,Gazetecileri tehdit eden,gazeteleri kapatmakla tehdit eden mafya babalarıdır...!!!ama ne olursa olsun Türkiye'de senin gibi mafya babalarını zamanı gelince bitireceğiz,o zaman gerçekten BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ olacaktır...!!!O zaman TRT senin gibi mafya babalarının esiri olmaktan kurtulacaktır.Milletin oyuyla seçilmiş TC DEVLETININ CUMHURBAŞKANI'NA hiç kimse uzamış dilini çıkaramaz yoksa o dili birileri...!!!...
19 Ocak 2016 Salı 16:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler