YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin eleştirilmeyi kaldıramadı
Yatağan'da bir festivale katılan Gürsel Tekin yaptığı konuşmanın ardından Muğla Valisi'nin kendisini eleştirmesi üzerine alanı terk etti.
Gürsel Tekin eleştirilmeyi kaldıramadı
19 Ocak 2015 / 07:04 Güncelleme: 19 Ocak 2015 / 13:27

Muğla’nın Yatağan ilçesinde düzenlenen deve güreşleri festivaline katılan Gürsel Tekin, yaptığı konuşmada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi. Tekin konuşmasında, “Aydın ve Muğlalılar demokrasiye ihtilaller yaparak sahip çıktılar. Sayın Başbakan’ın bunu bilmesi lazım. Sayın Başbakan gerekirse ana muhalefetten de hesap sorarız demiş. Bu ne sizin haddinizedir, ne de sizin anlayışınızın haddidir. Hiç kimse CHP’den hesap soracak iradeye sahip değildir” ifadelerini kullandı.

Tekin’in ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, yapılan konuşmanın siyasi içerikli olduğunu ve güreş alanında yapılmaması gerektiğini belirterek, “Şenliklerin siyasi alana taşınması hoş değil. Burası her tür düşüncenin, her yerden gelen vatandaşlarımızın bulunduğu bir yer. Bu nedenle biz de burada diyoruz ki, Türkiye’nin Muğla’sı her yerde birdir. Böyle şenliklerimizin siyasi bir alana taşınması hiç bir zaman yerinde değildir diyorum” sözleri ile duruma tepki gösterdi.

Bunun üzerine alanı terk eden ve yaşananları sosyal medyadaki hesabından değerlendiren Gürsel Tekin, "Ben etkinlikte Başbakan Davutoğlu’nun politikalarını eleştiren bir konuşma yaptım. Üstelik nezaket ölçüleri içindeydi konuşmam. Sözlerim üzerine vali anlaşılamaz bir şekilde yorum yaptı. Ben AKP İl Başkanı’nın yorum yapmasını beklerken, topa Vali Amir Çiçek girdi. Kendisine söylenmesi gerekenleri söyledim.

Ya Cumhuriyet’in valisi olduklarını bilecekler ve öyle davranacaklar; ya da hadlerini bilecekler. Ana muhalefet partisinin temsilcileri, devletten de validen de iktidardan da icazet almazlar. Valiler kendilerini iktidarın İl Başkanı yerine koymasınlar. Bu devran illa ki dönecek. Herkes de haddini, hukukunu bilecek” dedi.

Mazlumun bardagi daha bos.
 // Erkekarpali
Ey Gursel Tekin ! Sen simdiki hali ,mazlumun zirvesiymis gibi dusunme.Tabiki devran donup, hukum yalnizca hakkin olunca chp. nin uzerinde zerre kadar dahi kimsenin ahi kalmayacak. Boynuzsuz koyun , boynuzlu koyundan hesabini alacak....
19 Ocak 2015 Pazartesi 12:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler