YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin: Başkanımızın listesine onay vereceğiz
CHP'li Gürsel Tekin net konuştu: Çiftre liste yok
Gürsel Tekin: Başkanımızın listesine onay vereceğiz
23 Mayıs 2010 / 10:16 Güncelleme: 23 Mayıs 2010 / 11:06

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, partisinin 33. Olağan Kurultayı ile ilgili olarak, ''Çift liste yok. Sayın Genel Başkanımızın listesi var, ona oy vereceğiz'' dedi.

Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yüzüncü Yıl semtindeki evine geldi.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, Kılıçdaroğlu'nun rahat çalışabileceği bir liste hazırladıklarını söyledi.

''Liste hazırlama sırasında tartışmalar yaşanıp yaşanmadığı'' yönündeki soru üzerine Tekin, şöyle konuştu:

''Herhangi bir kavga söz konusu değildi. En azından bizim olduğu yerde kavga söz konusu değildi. Tabii olacak. Gayet normaldir. Büyük bir partiyiz. Arkadaşlarımız çeşitli bölgelerden gelen il başkanlarımızın çeşitli talepleri olabilir. Örgütlerimizin talepleri olabilir. Sayın Genel Başkanımızla dün de görüştük, bu sabah da görüştük. Bizim maksadımız sayın Genel Başkanımızın rahat çalışabileceği bir listedir. Genel Başkana bıraktık. Listesini çıkaracak, hepimizin kabulüdür.''

Tekin, ikinci bir listenin olup olmadığı sorusuna, ''İkinci bir liste söz konusu değil. Çift liste yok. Sayın Genel Başkanımızın listesi var, ona oy vereceğiz'' yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi çalışabileceği listeyi bugün kurultaya sunacağını belirten Tekin, ''Bizim temel görevimiz, özellikle İstanbul İl Başkanı olarak benim temel görevim, 160 tane arkadaşımı temsil ediyorum, sayın Genel Başkanımıza bu hassasiyet içinde bizim bütün arkadaşlarımızın genel düşüncesi sayın Genel Başkanımızın kendisinin rahat çalışabileceği bir kadro oluşturmasıdır, yenilikçi bir kadro. Sayın Genel Başkanımız 'Hiç tereddüt etmeyin. Kamuoyuna yansıyacak liste hepinizi tatmin eder' dedi. Biz de tatmin olduk. Başka sorun yok'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun kurultaya gelip oyunu kullanacağını söyleyen Tekin, Genel Sekreter Önder Sav ile görüş ayrılığı olup olmadığı yönündeki soru üzerine de ''Hiç kimseyle bizim kişisel bir çekişmemiz söz konusu değildir. Sadece taleplerimiz vardır. Değişim ve yeni bir liste diye daha 1.5 yıl öncesinden beklentilerimizi dile getirmiştik. Sayın Genel Başkanımız da bu doğrultuda bir liste hazırlamıştır'' dedi.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler